Officina Naturae Onda Marina Body Wash, 500 ml

Tonande duschgel med en friskhetskick

143 kr

(286 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 500 ml

I lager från 15. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans onsdag, 21. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För alla hudtyper
  • Rengör & vitaliserar
  • Med ekologiskt grönt te-extrakt

Ofta köpt tillsammans med Officina Naturae Ultra Gentle schampo, 250 ml

Officina Naturae Onda Marina Body Wash, 500 ml 143 kr (286 kr / l)
Officina Naturae Ultra Gentle schampo, 250 ml 151 kr (604 kr / l)
Totalpris: 294 kr
Beskrivning

Denna revitaliserande duschgel rengör kroppen på ett mycket skonsamt sätt och har antioxidativa och återfuktande egenskaper. Detta förhindrar att huden torkar ut och gör att den känns underbart mjuk direkt efter duschen.

Användning: Applicera några droppar på en svamp, massera försiktigt över hela kroppen och skölj sedan av.

Artikelnr.: XBO-ONA-ONCS13.004
Innehåll: 500 ml
EAN: 8033148538366
Varumärken: Officina Naturae
Konsistens/Doseringsform: Gel
Produkttyper: Kroppsrengöring
Hudtyp: För alla hudtyper
Egenskaper: Nickeltestad, Unisex, Vegan
Certifikater: ICEA - Cosmos Organic
PAO: 12 månader
Förpackningstyp: Pumpflaska
Ingredienser (INCI)

Aqua, Sodium Lauryl Sulfoacetat, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Methyl 2-Sulfolaurate/Disodium 2-Sulfolaurate, Glycerin, Vitis Vinifera (Grape) Leaf Extract[1], Camelia Sinensis Leaf Extract[1], Parfum, Disodium 2-Sulfolaurate, Glyceryl Caprylate/Caprate, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Benzyl Alcohol, Lactic Acid, Linalool

  1. aus kontrolliert biologischem Anbau
Om natù-linjen
Juridisk information
Tillverkare: Officina Naturae di Carlini Silvia e Urbinati Pierluca srl, via Del Capriolo 3, 47923, Rimini, Italien, www.officinanaturae.com

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Officina Naturae Onda Marina Body Wash

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension