Antos Lavendelvatten, 200 ml

Rengöring & toning!

107 kr

(535 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 200 ml

Bara 8 styck kvar på lager

Leverans senast torsdag, 08. oktober om du beställer senast torsdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För fet hud
  • Perfekt efter solbad
  • Har en uppfriskande & lugnande effekt

Ofta köpt tillsammans med Antos Roshydrosol, 200 ml

Antos Lavendelvatten, 200 ml 107 kr (535 kr / l)
Antos Roshydrosol, 200 ml 107 kr (535 kr / l)
Totalpris: 214 kr
Beskrivning

Lavendelhydrolat skapas under ångdestillationen av blommorna. Den har en positiv effekt på fet, oren hud, är rengörande och lugnande. Produkten fräschar upp huden och är ideal för dagligt bruk.

Användning:

  • Efter att du har rengjort ditt ansikte, klappa försiktigt in produkten i huden.
Artikelnr.: ATS-AR05
Innehåll: 200 ml
EAN: 8051122770823
Varumärken: Antos
Konsistens/Doseringsform: Flytande
Produkttyper: Ansiktsvatten & tonic
Hudtyp: Fet hy, Oren hy
Doftnoter: Lavendel
Förpackningstyp: Flaska
Ingredienser (INCI)

Lavandula Officinalis Distilled Water, Glycerin, Sodium Levulinate, Sodium Anisate

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Emmedue Cosmetics srl, Via Mameli 5, 15033, Casale Monferrato (AL), Italien, emmeduecosmetics@pec.it

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Antos Lavendelvatten

12 kundrecensioner i alla språk

4,4 av 5 stjärnor
5 stjärnor
20 (58%)
4 stjärnor
11 (32%)
3 stjärnor
2 (5%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
1 (2%)

34 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 12 recensioner tillgängliga på andra språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder