Zao Liquid Concealer
Kascherar med en vårdande formula
SlutsåldProdukten finns inte längre i vårt sortiment
Liknande produkter:
Beskrivning
Denna flytande concealer kombinerar exceptionell täckning med en sammetslen struktur som effektivt täcker mörka ringar. Den lägger sig inte i rynkor eller fina linjer och döljer tecken på trötthet, små fläckar och ålderstecken. Den kan appliceras enkelt och exakt med svampapplikatorn. En naturlig finish som passar alla hudtyper säkerhetställs. Formulan ger näring åt huden med organisk aloe vera och antioxidantiv magnolia-extrakt, för en optimalt hydratiserad och jämn hy.
Tips:
- Använd applikatorns spets för att placera några prickar vid de mörka ringarna. Blanda med Blender Spounge spetsen inifrån och ut.
- För att framgångsrikt täcka mörka ringar under ögonen är det viktigt att välja en nyans som är mellan en halv nyans och upp till en hel nyans ljusare än din egen hudton.
- Applicera en klick concealer på det övre ögonlocket och blanda försiktigt.
- För strobing-tekniken, applicera produkten på T-zonen (mitten av pannan, näsan, amorbågen och mitten av hakan).
Varumärken: | Zao |
---|
Produktvideo
Refill ZAO-produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Zao Liquid Concealer
6 kundrecensioner i alla språk
5 stjärnor | | 0 | (0%) |
---|---|---|---|
4 stjärnor | | 0 | (0%) |
3 stjärnor | | 0 | (0%) |
2 stjärnor | | 2 | (25%) |
1 Stjärnor | | 6 | (75%) |
8 recensioner
Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 6 recensioner tillgängliga på andra språk.
- Inga recensioner tillgängliga
Kunder har även köpt:
Senaste artiklarna:
Upptäck Ecco Verde:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
-
Gratis
returer -
Minst 1 gratisprov
med varje beställning Mer än 19.250 produkter