Tadé Pays du Levant Aleppo flytande tvål 25% Lagerbärolja, 500 ml

Traditionellt förtvålad för optimal vårdande hygien

136 kr

(272 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 500 ml

Bara 4 styck kvar på lager

Leverans senast torsdag, 08. oktober om du beställer senast torsdag klockan 23:59.

Få mängdrabatt!

  • Vid 2 endast 129 kr / st.-5%
  • Vid 3 endast 122 kr / st.-10%

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För känsliga hudtyper
  • Rengör skonsamt
  • Vitaliserande friskhet
  • Unisex Unisex

Ofta köpt tillsammans med Najel Flytande Aleppotvål 40% Lagerolja, 500 ml

Tadé Pays du Levant Aleppo flytande tvål 25% Lagerbärolja, 500 ml 136 kr (272 kr / l)
Najel Flytande Aleppotvål 40% Lagerolja, 500 ml 153 kr (306 kr / l)
Totalpris: 289 kr
Beskrivning

Den flytande tvålen innerhåller 25 % lagerolja som är ideal för känslig hud. Den tillverkas i små batches enligt traditionella förtvålningsmetoder och förenar värdefulla oliv- och lagerolja som båda prisas för sina kosmetiska effekter. Formulan är rik på essentiella fettsyror, vitaminer och antioxidanter för att ge vitaliserande fräschör och djuprengörande effekt utan att orsaka torrhet.

Tvålen kommer med en praktisk dispenserpump som gör att den kan användas i köket, badrummet eller duschen.

Överfettningsgrad: 2%

Artikelnr.: XDK-TAD-90031481
Innehåll: 500 ml
EAN: 3593290031481
Varumärken: Tadé Pays du Levant
tadé: tadé Méditerranée
Tvålkonsistens: Flytande
Konsistens/Doseringsform: Flytande
Produkttyper: Tvålar
Hudtyp: Känslig hud
Egenskaper: Unisex
Överfettning: 2 %
Ingredienser (INCI)

Aqua, Potassium Olivate[2], Potassium Laurate[2], Olea Europaea (Olive) Fruit Oil[1], Laurus Nobilis (Laurel) Fruit Oil[1], Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil, Glycerin[2], Sodium Chloride, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Potassium Benzoate, Potassium Sorbate, Tocopherol (Vitamin E)

  1. aus biologischem Anbau
  2. tillverkad av ekologiska råvaror
Juridisk information
Tillverkare: Tadé Pays du Lavante, Parc d'Activité des Signes, 274 Avenue de Paris, 83870, Signes, Frankrike, www.tade.fr/fr

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Tadé Pays du Levant Aleppo flytande tvål 25% Lagerbärolja

3 kundrecensioner i alla språk

2,3 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (33%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
2 (66%)

3 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 3 recensioner tillgängliga på andra språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder