Bioturm Hårkur Repair, 125 ml

Intensiv vård för märkbart ökad smidighet

108 kr

(864 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 125 ml

Bara 3 styck kvar på lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För sprött & skadat hår
  • Förbättrar hårets struktur
  • Ger näring & skyddar

Ofta köpt tillsammans med Bioturm Oats Shampoo, 200 ml

Bioturm Hårkur Repair, 125 ml 108 kr (864 kr / l)
Bioturm Oats Shampoo, 200 ml 155 kr (775 kr / l)
Totalpris: 263 kr
Beskrivning

Repair Hair Treatment från BIOTURM innehåller olika högkvalitativa växtbaserade ingredienser som återställer mjukheten i torrt, skadat hår. Lecitin och veteproteiner reparerar och förbättrar hårstrukturen, medan organiska extrakt av lindblomma och havre skyddar och ger näring åt håret.

Applicering: Massera in i fuktigt hår efter tvätt. Skölj noga och låt verka i ca 10 till 15 minuter. En veckovis applicering rekommenderas.

Artikelnr.: BIT-420
Innehåll: 125 ml
EAN: 4260026694201
Varumärken: Bioturm
Konsistens/Doseringsform: Gel
Produkttyper: Hårvård
Hårtyp: Sprött hår, Slitet hår
Egenskaper: Unisex, Vegan
Certifikater: BDIH - Cosmos Natural
Förpackningstyp: Tub
Ingredienser (INCI)

Aqua, Alcohol, Glycerin, Cetearylalcohol, Lecithin, Sodium Cetearyl Sulfate, Tilia Cordata (Linde) Flower Extract[1], Avena Sativa (Oat) Extract[1], Hydrolized Wheat Protein, Diheptyl Succinate, Capryloyl Glycerin / Sebacic Acid Copolymer, Vegetable Oil, Citricacid, Parfum, Sodium Anisate, Sodium Levulinate, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Xanthan Gum, Linalool, Limonene, Geraniol, Citral

  1. aus kontrolliert biologischem Anbau
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Bioturm GmbH, Auf der Heide 1-3, 56242, Marienrachdorf, Tyskland, info@bioturm.de, www.bioturm.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Bioturm Hårkur Repair

12 kundrecensioner i alla språk

3,6 av 5 stjärnor
5 stjärnor
6 (25%)
4 stjärnor
6 (25%)
3 stjärnor
8 (33%)
2 stjärnor
4 (16%)
1 Stjärnor
0 (0%)

24 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 12 recensioner tillgängliga på andra språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder