The Handmade Soap Company Body Lotion, Lavendel, Rosemary & Mint (250 ml)

För silkeslen hud

195 kr 217 kr -10%

(780 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Doft: Lavendel, Rosemary & Mint

Bara 8 styck kvar på lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Örtessenser
  • Eteriska oljor
  • Fräschar upp känslig hud

Ofta köpt tillsammans med Urtekram Fragrance Free Body Wash, 500 ml

The Handmade Soap Company Body Lotion, Lavendel, Rosemary & Mint (250 ml) 195 kr (780 kr / l)
Urtekram Fragrance Free Body Wash, 500 ml 129 kr (258 kr / l)
Totalpris: 324 kr
Beskrivning

Återfuktande bodylotion gjord av högkvalitativa växt- och mineralextrakt. Den absorberas snabbt och gör att huden känns behagligt mjuk. De naturliga ingredienserna är idealiska för att ta hand om känslig hud.

Användning:
Efter att ha badat eller duschat, applicera lotionen med början från fötterna.

Artikelnr.: PUR-LAB24
Innehåll: 250 ml
EAN: 5391520236266
Varumärken: The Handmade Soap Company
Konsistens/Doseringsform: Lotion
Produkttyper: Kroppsvård
Hudtyp: För alla hudtyper, Känslig hud
Egenskaper: Unisex, Vegan
Doftnoter: Jordig, Eukalyptus, Exotisk, Blommig, Lavendel, Mint/mintaktig, Kryddig, Citrus/citrusaktig
Certifikater: Leaping Bunny, Vegan Society, ECOCERT - Cosmos Natural
Ingredienser (INCI)

Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil, Xanthan Gum, Tocopherol (Vitamin E), Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Sodium Hydroxyde, Lavandula Angustifolia Oil, Lavandula Hybrida Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Thymus Vulgaris (Thyme) Oil, Mentha Spicata (Spearmint) Herb Oil, Cinnamomum Camphora (Camphor) Leaf Oil, Salvia Officinalis (Sage) Oil, Fragrance, Limonene, Linalool

Passande produkter
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: The Handmade Soap Company, The Old Mill, Slane Village, C15VEV2, Meath, Irland, www.thehandmadesoapcompany.ie

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för The Handmade Soap Company Body Lotion

1 kundrecension i alla språk

4,5 av 5 stjärnor
5 stjärnor
3 (75%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
1 (25%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

4 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 1 recensioner tillgängliga på ett annat språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder