TEA Natura Tandkräm med vit lera och salvia, 75 ml

Ger optimalt skydd för tänder och tandkött

61 kr

(813 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 75 ml

I lager

Leverans senast onsdag, 07. oktober om du beställer senast tisdag klockan 23:59.

Få mängdrabatt!

  • Vid 2 endast 57 kr / st.-7%
  • Vid 3 endast 54 kr / st.-11%
  • Vid 6 endast 50 kr / st.-18%

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Utan fluor
  • Kompatibel med homeopati
  • Skyddar tandemaljen
  • Rik på naturliga mineraler

Ofta köpt tillsammans med TEA Natura Tandkräm med lera & mint, 75 ml

TEA Natura Tandkräm med vit lera och salvia, 75 ml 61 kr (813 kr / l)
TEA Natura Tandkräm med lera & mint, 75 ml 61 kr (813 kr / l)
Totalpris: 122 kr
Beskrivning

Tandkräm med vit lera och salvia stödjer den dagliga munhygienen och ger en naturlig rengöring av tänder och tandkött. Den milda sammansättningen är varsamt sötad med italiensk EKO-rismalt och är anpassad för homeopatisk behandling. Mineralrik lera stärker tandemaljen, medan havssalt och salvia har uppfriskande egenskaper. Eteriska oljor från anis, myrra och tea tree vårdar munhålan långvarigt. Tack vare Yucca Vera får tandkrämen ett mjukt skum, medan olivolja skonsamt polerar tänderna.

Användning:

  • Applicera en liten mängd på en fuktad tandborste, borsta tänder och tandkött och skölj sedan noggrant.
  • För bästa effekt rekommenderas användning efter varje måltid.
Artikelnr.: TEAN-COR1
Innehåll: 75 ml
EAN: 8032697818028
Varumärken: TEA Natura
Konsistens/Doseringsform: Kräm/Creme
Produkttyper: Mun- och tandhygien
Egenskaper: Flouridfri, Homeopati kompatibel, Unisex, Vegan
Certifikater: Vegan OK
PAO: 12 månader
Förvaring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Förpackningstyp: Kartong, Tub
Ingredienser (INCI)

Aqua, Solum Fullonum, Maltose, Calcium Carbonate, Glycerin, Yucca Vera Extract, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Xanthan Gum, Salvia Officinalis (Sage) Oil, Maris Sal, Illicium Verum (Anise) Oil, Commiphora Myrrha (Myrrh) Oil, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, D-Limonen

Tillbehör
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
Juridisk information
Tillverkare: Teanatura SRL Società Benefit, via delle palombare 55A, 60127, Ancona AN, Italien, www.teanatura.com

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för TEA Natura Tandkräm med vit lera och salvia

72 kundrecensioner i alla språk

4,1 av 5 stjärnor
5 stjärnor
73 (49%)
4 stjärnor
38 (25%)
3 stjärnor
20 (13%)
2 stjärnor
14 (9%)
1 Stjärnor
2 (1%)

147 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 72 recensioner tillgängliga på andra språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder