AKANE Muesli Nourishing Cream
En extra portion näringsämnen och fukt för huden
SlutsåldProdukten finns inte längre i vårt sortiment
Liknande produkter:
Beskrivning
Denna intensivtvårdande ansiktskräm är som frukost för huden - den är rik på näringsämnen, vitaminer, polyfenoler och omega-fettsyror som ger torr hud allt du behöver och skyddar den också mot skador orsakade av fria radikaler. Huden sköts optimalt på basis av organiska vegetabiliska oljor, extrakt såväl som smör och Oléoactif-komplexet av äpple- och äpplebladsextrakt från AKANE.
Tips: För mycket torr och / eller mogen hud rekommenderar vi att du använder Muesli Nourishing Cream i kombination med Nourishing Care Oil "Bed & Breakfast".
Extra: De nya burkarna är gjorda av ett miljövänligt och hållbart material tillverkat av vedmassa. Det är 100% industriellt komposterbart enligt EN 13432. Men efter att du har använt krämen kan du ge varje burk ett nytt liv som en förvaringslåda eller växande kruka för växter.
Varumärken: | AKANE |
---|
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för AKANE Muesli Nourishing Cream
2 kundrecensioner i alla språk
5 stjärnor | | 4 | (100%) |
---|---|---|---|
4 stjärnor | | 0 | (0%) |
3 stjärnor | | 0 | (0%) |
2 stjärnor | | 0 | (0%) |
1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
4 recensioner
Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 2 recensioner tillgängliga på andra språk.
- Inga recensioner tillgängliga
Kunder har även köpt:
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
-
Gratis
returer -
Minst 1 gratisprov
med varje beställning Mer än 19.250 produkter