Savon du Midi Olivtvål Set, Lavendel (450 g)

Skonsam rengöring för ansikte, kropp & händer

132 kr

(293 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Doft: Lavendel

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Få mängdrabatt!

  • Vid 2 endast 118 kr / st.-11%
  • Vid 3 endast 112 kr / st.-15%
  • Vid 6 endast 108 kr / st.-18%

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För alla hudtyper
  • Traditionell produktion
  • Underbar doft

Ofta köpt tillsammans med Savon du Midi Olivtvål Set, Citron (450 g)

Savon du Midi Olivtvål Set, Lavendel (450 g) 132 kr (293 kr / kg)
Savon du Midi Olivtvål Set, Citron (450 g) 132 kr (293 kr / kg)
Totalpris: 264 kr
Beskrivning

Tillverkningen av denna tvål är baserad på en lång fransk tradition. Den är raffinerad med ekologisk olivolja, färgad med grön lera och doftar helt enkelt underbart. Den är behagligt mild mot huden och passar därför alla hudtyper.

Artikelnr.: SDM-110450
Innehåll: 450 g
EAN: 4260007645932
Varumärken: Savon du Midi
Tvålkonsistens: Solid
Konsistens/Doseringsform: Fast material
Produkttyper: Tvålar
Hudtyp: För alla hudtyper
Egenskaper: Unisex, Vegan
Doftnoter: Lavendel, Citrus/citrusaktig
Certifikater: BDIH - Cosmos Organic
PAO: 12 månader
Ingredienser (INCI)

Sodium Palmate[2], Sodium Palm Kernelate[2], Aqua, Sodium Olivate, Lavandula Hybrida Oil[1], Glycerin[2], Montmorillonite, Illite, Sodium Chloride, Citric Acid, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Olea Europaea (Olive) Oil[1], Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil[1], Rosmarinus Officinalis Leaf Extract[1], Linalool[3], Limonene[3], Geraniol[3]

  1. aus kontrolliert biologischem Anbau
  2. av naturligt ursprung
  3. från naturliga eteriska oljor
Om Savon du Midi - Ursprung & produktion
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Treibholz Bio & Naturwaren GmbH, Glehner Heide 4, 41352, Korschenbroich, Tyskland, mail@treibholz.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Savon du Midi Olivtvål Set

4,5 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (50%)
4 stjärnor
1 (50%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

2 recensioner

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder