Anthyllis Hårbalsam med Ekologiskt Linfröextrakt, 300 ml

Vegansk och näringsrik formulering

102 kr

(340 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 300 ml

Bara 5 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För alla hårtyper
  • Doft av ekologisk apelsinolja
  • Med ekologiskt sheasmör & panthenol

Ofta köpt tillsammans med Urtekram Soothing Lavender Shampoo, 500 ml

Anthyllis Hårbalsam med Ekologiskt Linfröextrakt, 300 ml 102 kr (340 kr / l)
Urtekram Soothing Lavender Shampoo, 500 ml 151 kr (302 kr / l)
Totalpris: 253 kr
Beskrivning

Hårbalsamet från Anthyllis imponerar med sin innovativa formula, som är baserad på 98% naturliga ingredienser. Det innehåller panthenol som återfuktar håret, ekologiskt sheasmör som ger en silkeslen känsla och hydrolyserade risproteiner som stärker håret.

Den innehåller också värdefullt ekologiskt linneextrakt och eterisk olja från ekologisk apelsin - för en härligt fräsch doft!

Användning:
Applicera balsamet i fuktigt hår efter schamponering, låt verka i 2-3 minuter och skölj noggrant.

Artikelnr.: XBO-GP-ANTH013
Innehåll: 300 ml
EAN: 8002849928899
Varumärken: Anthyllis
Nyanser: alla hårfärger
Konsistens/Doseringsform: Flytande
Produkttyper: Hårvård
Hårtyp: För alla hårtyper
Egenskaper: Vegan
Certifikater: AIAB
PAO: 12 månader
Ingredienser (INCI)

Aqua[1], Cetearylalcohol, Behenamidopropyl Dimethylamine, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter[1], Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil[1], Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil[1], Dicaprylyl Ether, Lauryl Alcohol, Panthenol, Hydrolized Rice Protein, Linum Usitatissimum Seed Extract[1], Lactic Acid, Parfum[1], Dehydroacetic Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Benzyl Alcohol, Limonene, Vanillin

  1. aus biologischem Anbau
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Pierpaoli srl, via Mattei 20, 60019, Senigallia (AN), Italien, www.pierpaoli.com

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Anthyllis Hårbalsam med Ekologiskt Linfröextrakt