Anthyllis Avslappnande Duschgel, 300 ml

Bara koppla av och varva ner

83 kr

(277 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 300 ml

Bara 2 styck kvar på lager

Leverans senast torsdag, 08. oktober om du beställer senast torsdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Lämplig för alla hudtyper
  • Med ekologiskt lavendelextrakt
  • Vårdande & underbart väldoftande

Ofta köpt tillsammans med Officina Naturae Ultra Gentle schampo, 250 ml

Anthyllis Avslappnande Duschgel, 300 ml 83 kr (277 kr / l)
Officina Naturae Ultra Gentle schampo, 250 ml 151 kr (604 kr / l)
Totalpris: 234 kr
Beskrivning

Denna duschgel från Anthyllis imponerar med sin 98% naturliga formulering, som inte innehåller några animaliska ingredienser alls.
Istället innehåller den värdefullt ekologiskt lavendelextrakt och ekologisk aloe vera-juice, som ger intensiv näring till huden och gör den silkeslen. Ekologisk eterisk lavendelolja ger duschgelen dess underbart aromatiska, örtartade doft, som påminner om en sommardag i Provence.

Artikelnr.: XBO-GP-ANTH002
Innehåll: 300 ml
EAN: 8002849928851
Varumärken: Anthyllis
Konsistens/Doseringsform: Flytande
Produkttyper: Kroppsrengöring
Hudtyp: För alla hudtyper
Egenskaper: Vegan
Certifikater: ICEA - Cosmos Organic
PAO: 12 månader
Ingredienser (INCI)

Aqua, Coco Glucoside, Lauryl Glucoside, Sodium Coco­ Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Glyceryl Oleate, Lavandula Oil/Extract[2], Aloe Barbadensis Leaf Juice[2], Disodium Cocoyl Glutamate, Glycerin, Citric Acid, Sodium Chloride, Parfum[1], Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Benzyl Alcohol, Linalyl Acetate, Linalool

  1. naturlig doft
  2. aus biologischem Anbau
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Pierpaoli srl, via Mattei 20, 60019, Senigallia (AN), Italien, www.pierpaoli.com

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Anthyllis Avslappnande Duschgel

1 kundrecension i alla språk

3,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
0 (0%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
1 (100%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 1 recensioner tillgängliga på ett annat språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder