100% Pure Shower Gel Big, Coconut Lime (474 ml)

En fräsch, närande känsla och mild rengöring

276 kr 346 kr -20%

(582 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Doft: Coconut Lime

I lager

Leverans senast tisdag, 06. oktober om du beställer senast tisdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För alla hudtyper
  • Återfuktar
  • Löddrar generöst
  • Glutenfri Glutenfri

Ofta köpt tillsammans med 100% Pure Shower Gel Big, Mangosteen (474 ml)

100% Pure Shower Gel Big, Coconut Lime (474 ml) 276 kr (582 kr / l)
100% Pure Shower Gel Big, Mangosteen (474 ml) 276 kr (582 kr / l)
Totalpris: 552 kr
Beskrivning

De olika, härligt doftande och skummande duschgelerna är uppfriskande och rengör särskilt skonsamt tack vare den milda formulan. Samtidigt säkerställer utvalda ingredienser som hydrolater och extrakt optimal vård och ger huden tillräckligt med fukt.

Artikelnr.: 100PCP-1BSGCL16OZ
Innehåll: 474 ml
EAN: 843585110487
Varumärken: 100% Pure
Konsistens/Doseringsform: Flytande
Produkttyper: Kroppsrengöring
Hudtyp: För alla hudtyper, Ung hud
Egenskaper: Glutenfri, Sulfatfri
Doftnoter: Eukalyptus, Exotisk, Fruktig, Honung, Kokos, Lavendel, Mandel, Vaniljaktig, Citrus/citrusaktig
Allmän information: Nytt recept
PAO: 6 månader
Förvaring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Förpackningstyp: Pumpflaska
Ingredienser (INCI)

Aloe Barbadensis Leaf Juice[1], Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Sodium Cocoyl Isethionate, Glycerin, Rosa Damascena Distillate, Tocopherol (Vitamin E), Camellia Sinensis Leaf[1], Chamomilla Recutita, Chrysanthemum Coccineum (Chrysanthemum) Flower, Calendula Officinalis (Ringelblume) Flower[1], Lavandula Angustifolia Flower[1], Sodium Pca, Natural Fragrance (Parfum), Coco Glucoside, Glyceryl Oleate, Phytic Acid, Citric Acid, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Limonene, Linalool

  1. aus biologischem Anbau
Anmärkningar om recept- och förpackningsändringar
Juridisk information
Tillverkare: 100% PURE®, Purity Cosmetics Inc., Oakland Rd 2221, 95131, San Jose, USA, customerservice@puritycosmetics.com, 100percentpure.com
Behörig representant som EU-ansvarig person: MSL Solution Providers, Upper Pembroke St., Suite 5385, D02 X361, Dublin, Irland, info@msl.io, msl.io

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för 100% Pure Shower Gel Big

12 kundrecensioner i alla språk

4,6 av 5 stjärnor
5 stjärnor
15 (83%)
4 stjärnor
1 (5%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
2 (11%)
1 Stjärnor
0 (0%)

18 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 12 recensioner tillgängliga på andra språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder