Weleda Amber Divine Duschkräm, 200 ml

Lyxig kroppsvård med orientalisk doftupplevelse

75 kr 84 kr -11%

(375 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 200 ml

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För alla hudtyper
  • Vanilj & amber
  • Vegansk formula
  • Unisex Unisex
  • Vegan Vegan

Ofta köpt tillsammans med Weleda Rosmarin Revitalising Shampoo, 250 ml

Weleda Amber Divine Duschkräm, 200 ml 75 kr (375 kr / l)
Weleda Rosmarin Revitalising Shampoo, 250 ml 75 kr (300 kr / l)
Totalpris: 150 kr
Beskrivning

Den vårdande duschkrämen rengör huden extra skonsamt samtidigt som den bevarar hudens naturliga fukt. En välkomponerad doft av varm vanilj, mjuka ambertoner och jordigt träig vetiver omsluter kroppen med en känsla av orientalisk prakt. Den krämiga konsistensen förvandlar den dagliga duschen till en lyxig och vårdande upplevelse för sammetslen hud och sinnena.

Artikelnr.: WEL-102388
Innehåll: 200 ml
EAN: 7611916653261
Varumärken: Weleda
Konsistens/Doseringsform: Gel
Produkttyper: Kroppsrengöring
Hudtyp: För alla hudtyper
Egenskaper: Unisex, Vegan
Doftnoter: Ambra, Träig, Vaniljaktig
Ingredienser (INCI)

Aqua, Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil[1], Alcohol Denat, Coco Glucoside, Disodium Cocoyl Glutamate, Glycerin, Parfum, Sodium Cocoyl Glutamat, Carrageenan, Citric Acid, Xanthan Gum, Coumarin, Lavandula Oil/Extract, Linalool, Linalyl Acetate, Vanillin

  1. aus biologischem Anbau
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Weleda AG, Möhlerstraße 3 - 5, 73525, Schwäbisch Gmünd, Tyskland, www.weleda.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Weleda Amber Divine Duschkräm

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder