MaterNatura Straightening Shampoo Water Lily, 250 ml

Ger håret naturligt utslätande egenskaper

180 kr

(720 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 250 ml

I lager

Leverans senast tisdag, 06. oktober om du beställer senast tisdag klockan 23:59.

Få mängdrabatt!

  • Vid 2 endast 171 kr / st.-5%
  • Vid 3 endast 162 kr / st.-10%
  • Vid 6 endast 147 kr / st.-18%

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För ostyrigt & rakt hår
  • Närande & revitaliserande
  • Anti-frizz-egenskaper
  • AIAB AIAB
  • Nickeltestad Nickeltestad
  • Vegan Vegan

Ofta köpt tillsammans med Santé – naturally. Perfect Curls Conditioner, 150 ml

MaterNatura Straightening Shampoo Water Lily, 250 ml 180 kr (720 kr / l)
Santé – naturally. Perfect Curls Conditioner, 150 ml 51 kr (340 kr / l)
Totalpris: 231 kr
Beskrivning

Detta schampo har utvecklats för att ge en naturligt utslätande effekt. Håret blir mjukare och statisk elektricitet reduceras, vilket gör att håret även upplevs mindre voluminöst. Produkten är extra mild och innehåller en kombination av naturliga aktiva ingredienser som revitaliserande näckrosextrakt, vårdande amla och skyddande extrakt från bockhornsklöver.

Användning:

  • Massera varsamt upp produkten i fuktigt hår och skölj sedan noggrant.
  • Upprepa vid behov.
  • Regelbunden användning rekommenderas för bästa resultat.
Artikelnr.: XDK-BIV-6150011
Innehåll: 250 ml
EAN: 8059916150011
Varumärken: MaterNatura
Highlights: ⚡Mega-Deals
Konsistens/Doseringsform: Flytande
Produkttyper: Schampon
Hårtyp: Rakt hår, Bångstyrigt hår
Egenskaper: Nickeltestad, Vegan
Doftnoter: Blommig
Certifikater: AIAB
PAO: 12 månader
Varning: Undvik kontakt med ögonen. Vid kontakt med ögonen, spola genast med mycket vatten, Endast för utvärtes bruk., Förvara produkten säkert och utom räckhåll för barn
Förvaring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Förpackningstyp: Flaska
Ingredienser (INCI)

Aqua, Sodium Coco­ Sulfate, Coco-Betaine, Decyl Glucoside, Coco Glucoside, Nymphaea Alba Root Extract, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract[1], Trigonella Foenum Graecum Seed Extract[1], Urtica Diocia (Nettle) Leaf Extract[1], Emblica Officinalis Fruit Extract, Linum Usitatissimum Seed Extract[1], Cocamidopropyl Betaine, Glyceryl Oleate, Benzyl Alcohol, Parfum, Sodium Benzoate, Glycerin, Potassium Sorbate, Lactic Acid, Limonene

  1. aus biologischem Anbau

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

1 svenska recension skriven för MaterNatura Straightening Shampoo Water Lily

14 kundrecensioner i alla språk

4,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
13 (52%)
4 stjärnor
4 (16%)
3 stjärnor
4 (16%)
2 stjärnor
3 (12%)
1 Stjärnor
1 (4%)

25 recensioner
1 kundrecension på svenska
14 kundrecensioner i alla språk

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder