Lavera basis sensitiv Mild Hand Soap, 250 ml

Särskilt hudvänlig rengöring för varje tillfälle

47 kr

(188 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 250 ml

I lager

Leverans senast tisdag, 06. oktober om du beställer senast tisdag klockan 23:59.

Få mängdrabatt!

  • Vid 2 endast 44 kr / st.-6%
  • Vid 3 endast 42 kr / st.-11%

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Även för torr och känslig hud
  • Rengör utan att torka ut
  • pH-neutral

Ofta köpt tillsammans med Lavera basis sensitiv Mild Hand Soap, Refill 500ml

Lavera basis sensitiv Mild Hand Soap, 250 ml 47 kr (188 kr / l)
Lavera basis sensitiv Mild Hand Soap, Refill 500ml 60 kr (120 kr / l)
Totalpris: 107 kr
Beskrivning

Den tvål rengör skonsamt och har hudvänliga ingredienser. Den formulerades med organisk aloe vera samt organisk kamomill. Den är perfekt för alla hudtyper - även känsliga och torra. Den pH-hudneutrala formulering skumar försiktigt och rengör utan att torka ut huden.

Användning: Applicera på händerna och skölj dem sedan av med varmt vatten.

Artikelnr.: LA-116531
Innehåll: 250 ml
EAN: 4021457667550
Varumärken: Lavera
Lavera: Basis Sensitiv
Tvålkonsistens: Flytande
Konsistens/Doseringsform: Flytande
Produkttyper: Tvålar
Hudtyp: Känslig hud, Torr hud
Egenskaper: Påfyllningsbar, pH-hudneutral, Refill - Refillpack, Unisex, Vegan
Certifikater: Vegan Society
Förvaring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Förpackningstyp: I en återförslutningsbar påse, Pumpflaska
Ingredienser (INCI)

Aqua, Glycerin, Sodium Coco­ Sulfate, Coco Glucoside, Lauryl Glucoside, Betaine, Citric Acid, Maris Sal, Aloe Barbadensis Leaf Juice[1], Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice Powder[1], Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract[1], Hamamelis Virginiana Leaf Extract[1], Melissa Officinalis Leaf Extract[1], Glyceryl Oleate, Disodium Cocoyl Glutamate, Cetearylalcohol, Glyceryl Caprylate, Sodium Cetearyl Sulfate, Hydrogenated Rapeseed Oil, Glyceryl Undecylenate, Tocopherol (Vitamin E), Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Parfum[2], Limonene[2], Citrus Aurantium Peel Oil[2], Linalool[2], Citrus Lemon Peel Oil[2], Linalyl Acetate[2], Pinene[2], Citronellol[2]

  1. aus kontrolliert biologischem Anbau
  2. från naturliga eteriska oljor
Information från tillverkaren
Juridisk information
Tillverkare: Laverana GmbH & Co. KG, Am Weingarten 4, 30974, Wennigsen, Tyskland, www.lavera.de/impressum

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Lavera basis sensitiv Mild Hand Soap

46 kundrecensioner i alla språk

4,6 av 5 stjärnor
5 stjärnor
71 (73%)
4 stjärnor
16 (16%)
3 stjärnor
8 (8%)
2 stjärnor
2 (2%)
1 Stjärnor
0 (0%)

97 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 46 recensioner tillgängliga på andra språk.