Greenatural Deodoriserande tvål, 100 g

Med ringblomma & alun

48 kr

(480 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 100 g

I lager

Leverans senast tisdag, 06. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Få mängdrabatt!

  • Vid 2 endast 45 kr / st.-6%
  • Vid 3 endast 43 kr / st.-10%
  • Vid 6 endast 39 kr / st.-19%

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För alla hudtyper
  • Krämigt skum
  • Neutraliserar lukter
  • Unisex Unisex

Ofta köpt tillsammans med Greenatural Uppfriskande tvål, 100 g

Greenatural Deodoriserande tvål, 100 g 48 kr (480 kr / kg)
Greenatural Uppfriskande tvål, 100 g 48 kr (480 kr / kg)
Totalpris: 96 kr
Beskrivning

Denna tvål ger ett krämigt mjukt skum och rengör huden särskilt skonsamt. Den tvålades för hand från utvalda vegetabiliska oljor och innehåller hudvårdsextrakt från ringblomma, kamomill och alun. Detta neutraliserar obehagliga lukter.

PAO: 12 månader

Artikelnr.: XBO-GP-SL012
Innehåll: 100 g
EAN: 8052400931202
Varumärken: Greenatural
Konsistens/Doseringsform: Fast material
Produkttyper: Tvålar
Hudtyp: För alla hudtyper
Egenskaper: Unisex
Ingredienser (INCI)

Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Aqua, Sodium Hydroxyde, Potassium Alum, Olea Europaea (Olive) Oil, Potassium Hydroxide, Calendula Officinalis Flower Extract[1], Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract[1], Glycerin, Litsea Cubeba (May Chang) Fruit Oil, Sodium Gluconate, Citral, Limonene, Linalool, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate

  1. aus biologischem Anbau
Juridisk information
Tillverkare: Greenproject Italia srl, via massari 42, 31023, Resana (TV), Italien, www.greenatural.it

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Greenatural Deodoriserande tvål

1 kundrecension i alla språk

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
2 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

2 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 1 recensioner tillgängliga på ett annat språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder