Biopark Cosmetics Baheda Powder - pulver, 100 g

För hårvård

48 kr 60 kr -20%

(480 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 100 g

Bara 3 styck kvar på lager

Leverans senast tisdag, 13. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Idealisk för fint hår
  • Behaglig kryddig doft
  • Naturlig hårvårdsprodukt

Ofta köpt tillsammans med Biopark Cosmetics Reetha (Aritha) Powder - pulver, 100 g

Biopark Cosmetics Baheda Powder - pulver, 100 g 48 kr (480 kr / kg)
Biopark Cosmetics Reetha (Aritha) Powder - pulver, 100 g 51 kr (510 kr / kg)
Totalpris: 99 kr
Beskrivning

Detta pulver kommer från malna frukter med planta av samma namn från Indien. Det har en grönaktig färg och en behaglig kryddig doft.

Baheda är ett bra sätt att stärka håret och stimulerar frisk hårväxt. Den används ofta för vård av tunt, skört och fint hår.

Användning: För hårvård, blanda baheda pulver med varmt vatten till en kräm och låt det dra i 20 minuter. Applicera krämen på hår och hårbotten och massera in. Låt stå i 20-30 minuter, skölj med rent vatten. Det behövs inget ytterligare schampo.
För vackert friskt hår rekommenderas användning en gång i veckan. För ett ännu bättre vårdresultat, blanda baheda pulvret med amla pulver.

Artikelnr.: BPC-BIOP079
Innehåll: 100 g
Varumärken: Biopark Cosmetics
växtarter: Baheda - Bibhitaki
Konsistens/Doseringsform: Pulver
Huvudhudsvård: Pulver
Produkttyper: Råvaror, Lera & Örtpulver
Hårtyp: Håravfall, Fint hår, För alla hårtyper, Slitet hår
Certifikater: Institut Kon-Cert Natural Cosmetic
Förvaring: Förvaras torrt
Förpackningstyp: Kartong
Ingredienser (INCI)

Terminalia Belerica (Bahera)

Information om växtpulver och lerorna
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Zin d.o.o., Gabrje pri Ilovi Gori 15, 1290, Grosuplje, Slovenien, www.biopark.si

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Biopark Cosmetics Baheda Powder - pulver

41 kundrecensioner i alla språk

4,2 av 5 stjärnor
5 stjärnor
49 (59%)
4 stjärnor
16 (19%)
3 stjärnor
8 (9%)
2 stjärnor
6 (7%)
1 Stjärnor
3 (3%)

82 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 41 recensioner tillgängliga på andra språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder