You & Oil Tandkräm 5/1 – Mandarin + Mynta, 90 g

Tandkräm med vårdande oljor från tea tree & kokos

84 kr

(933 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 90 g

I lager från 28. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans onsdag, 04. november

Få mängdrabatt!

  • Vid 2 endast 79 kr / st.-6%
  • Vid 3 endast 75 kr / st.-11%
  • Vid 6 endast 68 kr / st.-19%

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Fluorfri formula
  • Baserad på eteriska oljor
  • Friskar upp andedräkten
  • Unisex Unisex

Ofta köpt tillsammans med Niyok Pepparmynta munvatten, 500 ml

You & Oil Tandkräm 5/1 – Mandarin + Mynta, 90 g 84 kr (933 kr / kg)
Niyok Pepparmynta munvatten, 500 ml 108 kr (216 kr / l)
Totalpris: 192 kr
Beskrivning

Den fluorfri 5/1-tandkrämen från You & Oil är baserad på eteriska oljor. Värdefulla oljor och extrakt från kokos, teträd, mandarin och ananas fräschar upp andedräkten på bara några sekunder och bidrar till en ren och välvårdad mun. Menthol adderar en behaglig friskhet. Passar vuxna och barn från 7 år.

Artikelnr.: XBO-SCT-BH02
Innehåll: 90 g
EAN: 4779059700112
Varumärken: You & Oil
Produkttyper: Mun- och tandhygien
Egenskaper: Flouridfri, Sulfatfri, Unisex
Ingredienser (INCI)

Calcium Carbonate, Aqua, Sorbit, Elaeis Guineensis (Palm) Butter, Glycerin, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Menthol, Sodium Chloride, Stevioside, Malaleuca Alternifolia (Teebaum) Oil, Citrus Nobilis (Mandarine Orange) Extract, Ananas Sativus Fruit Extrat, Maltodextrin, Cinnamomum Zeylanicum Extract, Mineral Salts, Charcoal Powder, Xanthan Gum, Coco Caprylate/Caprate, Sodium Coco­ Sulfate, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citral, Citronellol, Geraniol, Limonene[1], Linalool[1]

  1. naturliga komponenter i den eteriska oljan
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för You & Oil Tandkräm 5/1 – Mandarin + Mynta

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder