Weleda Oats Replenish & Care Conditioner, 200 ml

För mer glans och smidighet

85 kr 95 kr -11%

(425 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 200 ml

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För torrt & skadat hår
  • Förbättrar kambarheten
  • För mer elasticitet & glans
  • Unisex Unisex
  • Vegan Vegan

Ofta köpt tillsammans med Weleda Replenish & Care Shampoo - Havre, 190 ml

Weleda Oats Replenish & Care Conditioner, 200 ml 85 kr (425 kr / l)
Weleda Replenish & Care Shampoo - Havre, 190 ml 85 kr (447 kr / l)
Totalpris: 170 kr
Beskrivning

Det återfuktande Oat Restorative Conditioner ger en extra portion vård efter schamponeringen. En sammansättning av högkvalitativa växtbaserade aktiva ingredienser slätar ut hårets yta och gör det lättare att kamma.

Användning: Massera försiktigt in i fuktigt hår, låt verka en kort stund och skölj sedan ur.

Artikelnr.: WEL-101993
Innehåll: 200 ml
EAN: 4001638095587
Varumärken: Weleda
Konsistens/Doseringsform: Flytande
Produkttyper: Hårvård
Hårtyp: Slitet hår, Torrt hår
Egenskaper: Unisex, Vegan
Förvaring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Förpackningstyp: Tub
Ingredienser (INCI)

Aqua, Alcohol[1], Cetearylalcohol, Behenylalkohol, Pca Glyceryl Oleate, Glyceryl Stearat Citrat, Glyceryl Stearate, Avena Sativa (Oat) Flower/Leaf/Stem Extract[1], Fragrance[2], Isoamyl Laurate, Althea Officinalis Root Extract[1], Cocos Nucifera (Coconut) Oil[1], Jojoba Oil[1], Carrageenan, Citric Acid, Arginin, Hydrolysed Wheat Protein, Xanthan, Citrus Limonum (Lemon)[2], Linalool[2], Citronellol[2], Geraniol[2], Coumarin[2]

  1. aus biologischem Anbau
  2. från naturliga eteriska oljor
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Weleda AG, Möhlerstraße 3 - 5, 73525, Schwäbisch Gmünd, Tyskland, www.weleda.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Weleda Oats Replenish & Care Conditioner

37 kundrecensioner i alla språk

3,4 av 5 stjärnor
5 stjärnor
25 (37%)
4 stjärnor
8 (11%)
3 stjärnor
16 (23%)
2 stjärnor
7 (10%)
1 Stjärnor
11 (16%)

67 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 37 recensioner tillgängliga på andra språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder