Terra Naturi Cold Cream Ansiktskräm, 50 ml

Intensivt vårdande ansiktskräm för vintern

40 kr

(800 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 50 ml

Bara 6 styck kvar på lager

Leverans senast torsdag, 08. oktober om du beställer senast onsdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För torr, känslig hud
  • Med oljor & bivax
  • Perfekt för den kalla årstiden
  • Unisex Unisex

Ofta köpt tillsammans med Terra Naturi WILDROSE Dagkräm, 50 ml

Terra Naturi Cold Cream Ansiktskräm, 50 ml 40 kr (800 kr / l)
Terra Naturi WILDROSE Dagkräm, 50 ml 26 kr (520 kr / l)
Totalpris: 66 kr
Beskrivning

Terra Naturi Cold Cream ansiktskräm är ett måste under den kalla årstiden. Berikad med värdefulla oljor, sheasmör och bivax har den utvecklats särskilt för torr och känslig hud. Krämen bevarar hudens fukt, tillför tillräckligt med lipider och hjälper till att stärka hudens naturliga skyddsbarriär.

Artikelnr.: XOF-MUE-490514
Innehåll: 50 ml
EAN: 2200307741554
Varumärken: Terra Naturi
Användning: 24h-kräm
Produkttyper: Ansiktskrämer
Hudtyp: Känslig hud, Torr hud
Egenskaper: Unisex
Ingredienser (INCI)

Aqua, Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil[1], Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil[1], Glycerin, Alcohol[1], Macadamia Integrifolia Seed Oil, Cetearylalcohol, Hydrogenated Vegetable Glycerides, Coco Caprylate/Caprate, Potassium Cetyl Phosphate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cera Alba (Beeswax), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil[1], Tocopherol (Vitamin E), Sodium Levulinate, Hydrogenated Palm Glycerides, Bisabolol, Parfum[2], Sodium Anisate, Xanthan Gum, Levulinic Acid, Citronellol[2], Linalool[2], Citric Acid

  1. aus kontrolliert biologischem Anbau
  2. från naturliga eteriska oljor
Juridisk information
Tillverkare: Femia Cosmetic Vertriebsgesellschaft mbH, Gut Weide 1, 52078, Aachen, Tyskland, www.femia.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Terra Naturi Cold Cream Ansiktskräm

1 kundrecension i alla språk

4,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
0 (0%)
4 stjärnor
1 (100%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 1 recensioner tillgängliga på ett annat språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder