TAOASIS Handtvål Citrus, 250 ml

Handtvätt med medelhavets lätta aromer

107 kr

(428 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 250 ml

Bara 9 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Få mängdrabatt!

  • Vid 2 endast 101 kr / st.-6%
  • Vid 3 endast 96 kr / st.-10%
  • Vid 6 endast 87 kr / st.-19%

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För alla hudtyper
  • Mild rengöring
  • Frisk doft

Ofta köpt tillsammans med Urtekram Wild Lemongrass Hand Wash, 300 ml

TAOASIS Handtvål Citrus, 250 ml 107 kr (428 kr / l)
Urtekram Wild Lemongrass Hand Wash, 300 ml 72 kr (240 kr / l)
Totalpris: 179 kr
Beskrivning

Den citronfräscha handtvålen för med sig en touch av medelhavets lätthet in i din vardag. Den rengör extra milt och doftar av sol och citronsorbet.

Artikelnr.: XDK-TAO-1123373
Innehåll: 250 ml
EAN: 4025121123373
Varumärken: TAOASIS
Tvålkonsistens: Flytande
Konsistens/Doseringsform: Flytande
Produkttyper: Tvålar
Hudtyp: För alla hudtyper
Egenskaper: Vegan
Doftnoter: Citrus/citrusaktig
Certifikater: Demeter
Förvaring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Förpackningstyp: Pumpflaska
Ingredienser (INCI)

Aqua, Lavanda Angustifolia Flower Water[1], Potassium Cocoate, Alcohol Denat[1], Coco Glucoside, Parfum[2], Glycerin[2], Xanthan Gum, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice Powder[1], Glyceryl Caprylate, Lactic Acid, Limonene, Citral[2], Linalool, Geraniol

  1. aus Demeter/biologisch dynamischem Anbau
  2. aus kontrolliert biologischem Anbau
Information från tillverkaren
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för TAOASIS Handtvål Citrus

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder