Santé – naturally. Family Duschgel ekologisk kokos och vanilj, 950 ml

Rengör huden försiktigt och återfuktar

145 kr 162 kr -10%

(153 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 950 ml

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Tropisk doft
  • För hela familjen
  • Värdefull vårdande formulering
  • För en mjuk känsla på huden
  • Glutenfri Glutenfri
  • Unisex Unisex
  • Vegan Vegan

Ofta köpt tillsammans med Santé – naturally. Family Duschgel ekologisk ananas & citron, 950 ml

Santé – naturally. Family Duschgel ekologisk kokos och vanilj, 950 ml 145 kr (153 kr / l)
Santé – naturally. Family Duschgel ekologisk ananas & citron, 950 ml 145 kr (153 kr / l)
Totalpris: 290 kr
Beskrivning

Family duschtvålen med ekologisk kokos och vanilj förtrollar med sin milda tropiska doft och dess milda men grundlig rengöring. Kokosextrakt och aloe vera juice från kontrollerat ekologiskt jordbruk ger huden extra fukt och gör huden mjuk.

Artikelnr.: LOGO-40444
Innehåll: 950 ml
EAN: 4055297150378
Varumärken: Santé – naturally.
Produkttyper: Kroppsrengöring
Hudtyp: För alla hudtyper
Egenskaper: Glutenfri, Laktosfri, Unisex, Vegan
Doftnoter: Kokos, Vaniljaktig
Förpackningstyp: Pumpflaska
För vem - Baby & Barn: Barn
Ingredienser (INCI)

Aqua, Coco Glucoside, Sodium Coco­ Sulfate, Lauryl Glucoside, Glyceryl Oleate, Inulin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Citricacid, Glycerin, Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Extract, Sorbit, Betaine, Sodium Cocoyl Glutamat, Disodium Cocoyl Glutamate, Maris Sal, Glyceryl Caprylate, Sodium Pca, Potassium Sorbate, Pca Ethyl Cocoyl Arginate, Tocopherol (Vitamin E), Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Parfum[1]

  1. från naturliga eteriska oljor
Om Family serien
Tillverkarens anmärkning
Tillbehör
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: LOGOCOS Naturkosmetik GmbH & Co. KG, Zur Kräuterwiese 6, 31020, Salzhemmendorf, Tyskland, post@logocos.de, www.logocos.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Santé – naturally. Family Duschgel ekologisk kokos och vanilj

193 kundrecensioner i alla språk

4,2 av 5 stjärnor
5 stjärnor
168 (51%)
4 stjärnor
92 (28%)
3 stjärnor
53 (16%)
2 stjärnor
6 (1%)
1 Stjärnor
8 (2%)

327 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 193 recensioner tillgängliga på andra språk.