Dr. Bronner's 18in1 Pure Castile Magic Soap Tea Tree, 60 ml

Mild flytande tvål med tea tree-olja och karakteristisk doft

56 kr

(933 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 60 ml

I lager

Leverans senast torsdag, 08. oktober om du beställer senast onsdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För alla hudtyper
  • Med värdefulla ekologiska oljor
  • Löddrar skonsamt
  • Mångsidig användning

Ofta köpt tillsammans med Dr. Bronner's 18in1 Pure Castile Magic Soap Lavender, 60 ml

Dr. Bronner's 18in1 Pure Castile Magic Soap Tea Tree, 60 ml 56 kr (933 kr / l)
Dr. Bronner's 18in1 Pure Castile Magic Soap Lavender, 60 ml 56 kr (933 kr / l)
Totalpris: 112 kr
Beskrivning

Den milda 18in1 Pure Castile Magic Soap Tea Tree innehåller tea tree-olja och rengör extra skonsamt. Alla oljor och eteriska oljor som ingår kommer från kontrollerad ekologisk odling, har förtvålats varsamt, vårdar huden och skämmer bort sinnena.

Användning: Häll 2-3 droppar av den flytande tvålen i handen, löddra lätt, njut av det sammetslena skummet och skölj sedan noggrant.

Artikelnr.: XDK-DRBE-DOLTT02
Innehåll: 60 ml
EAN: 018787776025
Varumärken: Dr. Bronner's
Tvålkonsistens: Flytande
Konsistens/Doseringsform: Fast material, Flytande
Produkttyper: Tvålar
Hudtyp: För alla hudtyper
Egenskaper: Påfyllningsbar, Refill - Refillpack, Unisex, Vegan
Doftnoter: Aromatisk, Teoljebuske
Certifikater: BDIH Naturkosmetik, Vegan Society, EWG
PAO: 24 månader
Varning: Undvik kontakt med ögonen. Vid kontakt med ögonen, spola genast med mycket vatten, Avbryt användningen vid hudirritation och sök läkarvård om dessa kvarstår eller förvärras., Använd inte för att tvätta husdjur. Innehåller teträd-olja.
Förvaring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Överfettning: 1 %
Förpackningstyp: Flaska, Bulkbehållare, Dunk, Resestorlek - Travel Size
För vem - Baby & Barn: Barn
Ingredienser (INCI)

Aqua, Potassium Cocoate[1], Potassium Palm Kernelate[1], Potassium Olivate[1], Glycerin[2], Melaleuca Alternifolia Leaf Oil[2], Potassium Hempate[2], Potassium Jo­jobate[2], Citric Acid, Tocopherol (Vitamin E), Limonene[3]

  1. Fair Trade-certifierad
  2. aus kontrolliert biologischem Anbau
  3. från naturliga eteriska oljor
Om 18in1 Magic Soaps
Möjliga användningsområden av 18in1 tvålar
Tillbehör
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
Produktvideo

Dr. Bronner's 18in1 Seife (DE)

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Dr. Bronner's 18in1 Pure Castile Magic Soap Tea Tree

97 kundrecensioner i alla språk

4,4 av 5 stjärnor
5 stjärnor
95 (59%)
4 stjärnor
40 (25%)
3 stjärnor
15 (9%)
2 stjärnor
7 (4%)
1 Stjärnor
3 (1%)

160 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 97 recensioner tillgängliga på andra språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder