Avril Colour Shine Schampo, 250 ml

Skonsam rengöring och näringsrik vård!

84 kr

(336 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 250 ml

I lager

Leverans senast måndag, 05. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Få mängdrabatt!

  • Vid 2 endast 79 kr / st.-6%
  • Vid 3 endast 75 kr / st.-11%
  • Vid 6 endast 68 kr / st.-19%

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För färgat och behandlat hår
  • Skyddar effektivt
  • Intensifierar färgbriljansen
  • Garanterar mer vitalitet

Ofta köpt tillsammans med Avril Curl Moisturizing Conditioner, 200 ml

Avril Colour Shine Schampo, 250 ml 84 kr (336 kr / l)
Avril Curl Moisturizing Conditioner, 200 ml 108 kr (540 kr / l)
Totalpris: 192 kr
Beskrivning

Färgat och behandlat hår kräver mycket speciell omsorg! Colour Shine Schampo av Avril garanterar flexibilitet samt skydd samtidigt som det mjukt rengör håret. Schampot innehåller oljor från granatäpplefrön, kameliafrön och honung, som ger näring och skydd åt håret. Dessutom ger de även mer färgbriljans och lyster.

Flaskan är gjord av en växtbaserad plast och är helt biologiskt nedbrytbar. Förslutningen består av PE.

Användning:

  • Applicera en tillräcklig mängd schampo i fuktigt hår, skumma försiktigt upp och skölj sedan.
  • För lite extra omsorg och mer intensiv färg, vårda därefter håret med Hair Mask.

  • Perfekt för färgat och behandlat hår
  • Innehåller antioxidant, skyddande och reparerande fröolja av granatäpple
  • Ekologisk kamelia ger glans, vitalitet och lyster
  • Ekologisk honung ger mjukhet och glans
  • Ekologiskt sheasmör ger näring och omstrukturerar hårfibrer
  • Aloe vera från kontrollerat ekologiskt jordbruk skyddar & återfuktar hårbotten
  • Tvättaktiv bas utan sulfater
  • Dermatologiskt testad
  • Testad och certifierad enligt de stränga kraven av ECOCERT
  • 98% av ingredienserna är av naturligt ursprung, 10% kommer från ekologisk odling
Artikelnr.: AVR-2114
Innehåll: 250 ml
EAN: 3662217021147
Varumärken: Avril
Nyanser: alla hårfärger
Konsistens/Doseringsform: Flytande
Produkttyper: Schampon
Hårtyp: Färgat hår, Slitet hår
Egenskaper: Sulfatfri, Unisex, Vegan
Certifikater: ECOCERT - Cosmos Organic
PAO: 12 månader
Förvaring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Förpackningstyp: Flaska
Ingredienser (INCI)

Aqua, Mentha Piperita (Peppermint) Extract[1], Decyl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Caprylyl/Capryl Glucoside, Glycerin, Hydrolized Wheat Protein, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Water[1], Picea Mariana Bark Extract, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Inulin, Sclerotium Gum, Citric Acid, Lactic Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Parfum, Linalyl Acetate

  1. Inhaltsstoffe aus biologischem Anbau
Juridisk information
Tillverkare: MICROCOSME SAS, 25 avenue Jean Perrin, 59910, Bondues, Frankrike, www.avril-beaute.fr

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Avril Colour Shine Schampo

4 kundrecensioner i alla språk

3,3 av 5 stjärnor
5 stjärnor
2 (33%)
4 stjärnor
1 (16%)
3 stjärnor
1 (16%)
2 stjärnor
1 (16%)
1 Stjärnor
1 (16%)

6 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 4 recensioner tillgängliga på andra språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder