Urtekram Wild Lemongrass Shampoo, 250 ml

Ger sorglös lätthet

97 kr

(388 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 250 ml

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Få mängdrabatt!

  • Vid 2 endast 90 kr / st.-7%
  • Vid 3 endast 87 kr / st.-10%
  • Vid 6 endast 79 kr / st.-19%

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Vid torrt hår
  • Återfuktar
  • Uppfriskande doft

Ofta köpt tillsammans med Urtekram Wild Lemongrass Body Wash, 500 ml

Urtekram Wild Lemongrass Shampoo, 250 ml 97 kr (388 kr / l)
Urtekram Wild Lemongrass Body Wash, 500 ml 144 kr (288 kr / l)
Totalpris: 241 kr
Beskrivning

Detta schampo rengör torrt till mycket torrt hår med milda rengörande tensider och lämnar det strålande vackert. Detta säkerställs av vårdkomplexet med aloe vera och hyaluronsyra, som ger intensiv återfuktning. Den uppfriskande doften ger snabbt nytt liv i badrummet. Perfekt för en energisk start på dagen.

Applicering:

  • Arbeta in önskad mängd i vått hår beroende på hårets längd.
  • Fördela schampot och arbeta in det till ett lödder.
  • Skölj sedan noggrant.
  • För optimal vård och förbättrad kambarhet rekommenderar vi att du använder ett Urtekram-balsam.
Artikelnr.: URT-1000619
Innehåll: 250 ml
EAN: 5701058006543
Varumärken: Urtekram
Tillbehör: Återanvändbar produkt
Produkttyper: Schampon
Hårtyp: Torrt hår
Egenskaper: Unisex, Vegan
Doftnoter: Citrus/citrusaktig
Certifikater: Vegan Society, ECOCERT - Cosmos Organic
Förvaring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Ingredienser (INCI)

Aqua, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract[2], Coco Glucoside, Sodium Coco­ Sulfate, Glycerin[1], Lauryl Glucoside, Polyglyceryl-4-Caprate, Parfum, Diglycerin, Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil[2], Citrus Lemon Peel Oil[2], Cymbopogon Flexuosus (Lemongras) Oil[2], Cymbopogon Schoenanthus (Lemongrass) Extract[2], Melissa Officinalis Leaf Extract[2], Beta-Sitosterol, Sodium Hyaluronate, Coco Caprylate/Caprate, Squalane (Olive Squalane), Xylit, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Sodium Chloride, Tocopherol (Vitamin E), Lactic Acid, Sodium Hydroxyde, Citral, Citrus Aurantium Peel Oil, Citrus Limon Oil, Lemongrass Oil, Limonene

  1. hergestellt aus Rohwaren aus biologischem Anbau
  2. aus biologischem Anbau
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Midsona Deutschland GmbH, Zur Davert 7, 59387, Ascheberg, Tyskland, info@midsona.de, www.urtekram.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

1 svenska recension skriven för Urtekram Wild Lemongrass Shampoo

16 kundrecensioner i alla språk

3,9 av 5 stjärnor
5 stjärnor
20 (43%)
4 stjärnor
12 (26%)
3 stjärnor
6 (13%)
2 stjärnor
5 (10%)
1 Stjärnor
3 (6%)

46 recensioner
1 kundrecension på svenska
16 kundrecensioner i alla språk

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder