Urtekram Nordic Berry Spray Conditioner, 250 ml

Lyxig leave-in-vård

91 kr 102 kr -11%

(364 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 250 ml

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För torrt & skadat hår
  • Intensivt återfuktande
  • Naturlig mjukhet

Ofta köpt tillsammans med Urtekram Nordic Berry Rich Repair Conditioner, 180 ml

Urtekram Nordic Berry Spray Conditioner, 250 ml 91 kr (364 kr / l)
Urtekram Nordic Berry Rich Repair Conditioner, 180 ml 87 kr (483 kr / l)
Totalpris: 178 kr
Beskrivning

Detta spraybalsam är en intensiv leave-in-behandling speciellt utvecklad för torrt och skadat hår. Dess formula ger välbehövlig fukt tack vare ekologisk aloe vera och glycerin, och erbjuder närande egenskaper med nordiska bärextrakt. Detta säkerställer mjukhet och lättare kamning.

Användning:

  • Skaka leave-in-balsamet kort för att aktivera formulan.
  • Beroende på hårlängd och textur, spraya 3-5 pumptryck i handdukstorkat hår.
  • Detta gör det lättare och skonsammare att ta bort knutar, med början från topparna.
  • Förtorka sedan som vanligt.

Tips: Beroende på hårtyp och vårdbehov kan produkten även sprayas i torrt hår som en tillfällig fuktkräm.

Artikelnr.: URT-1003040
Innehåll: 250 ml
EAN: 5701058014760
Varumärken: Urtekram
Konsistens/Doseringsform: Flytande
Produkttyper: Hårvård
Hårtyp: Slitet hår, Torrt hår
Egenskaper: Vegan
Doftnoter: Fruktig
Certifikater: Vegan Society, ECOCERT - Cosmos Organic
Allmän information: Skaka väl innan användning.
Förvaring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Förpackningstyp: Sprayflaska / Spray
Ingredienser (INCI)

Aqua, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract[2], Propandiol, Glycerin[1], Rubus Chamaemorus Fruit Extract, Leuconostoc/ Radish Root Ferment Filtrate, Magnolia Officinalis Bark Extract, Salvia Hispanica (Chia) Seed Extract, Cetearylalcohol, Distearoylethyl Dimonium Chlorid, Polyglyceryl-4-Caprate, Lactic Acid, Sodium Hydroxyde, Parfum, Geranyl Acetate, Juniperus Virginiana (Cedarwood) Oil, Limonene, Linalool

  1. hergestellt aus Rohwaren aus biologischem Anbau
  2. aus biologischem Anbau
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Midsona Deutschland GmbH, Zur Davert 7, 59387, Ascheberg, Tyskland, info@midsona.de, www.urtekram.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Urtekram Nordic Berry Spray Conditioner

3 kundrecensioner i alla språk

3,3 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (25%)
4 stjärnor
1 (25%)
3 stjärnor
1 (25%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
1 (25%)

4 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 3 recensioner tillgängliga på andra språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder