PRIMAVERA Forest Walk Body Wash, 200 ml

Revitaliserande formula med en träig doft

120 kr

(600 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 200 ml

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Få mängdrabatt!

  • Vid 2 endast 108 kr / st.-10%

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Lämplig för alla hudtyper
  • Krämig & pH-neutral
  • Med naturliga eteriska oljor

Ofta köpt tillsammans med PRIMAVERA Sweet Love Body Wash, 200 ml

PRIMAVERA Forest Walk Body Wash, 200 ml 120 kr (600 kr / l)
PRIMAVERA Sweet Love Body Wash, 200 ml 120 kr (600 kr / l)
Totalpris: 240 kr
Beskrivning

Forest Walk Body Wash rengör kroppen skonsamt tack vare fina sockertensider. Den förtrollar sinnena med sin sensuella doftsammansättning. Tack vare kallpressad aprikoskärnolja bevarar den pH-neutrala rengöringsgelen fuktbalansen och ser till att huden blir härligt fräsch. Den avkopplande tvålen sprider dofter av cederträ, cypress och enbär.

Användning:

  • Massera in på fuktig hud och skölj sedan väl.
Artikelnr.: PRIM-26930
Innehåll: 200 ml
EAN: 4086900269309
Varumärken: PRIMAVERA
PRIMAVERAs produktlinjer: Forest Walk
Produkttyper: Kroppsrengöring
Hudtyp: För alla hudtyper
Egenskaper: Vegan
Doftnoter: Fräsch, Träig, Barr
Certifikater: Leaping Bunny
Ingredienser (INCI)

Aqua, Aqua, Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil[2], Coco Glucoside, Decyl Glucoside, Glycerin, Parfum[1], Betaine, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil[2], Salvia Hispanica (Chia) Seed Oil[2], Cupressus Sempervirens Leaf/Nut/Stem Oil[2], Cedrus Atlantica Oil/Extract[2], Citrus Aurantium Peel Oil[2], Citrus Lemon Peel Oil[2], Lavandula Oil/Extract[2], Citrus Bergamia Fruit Oil[2], Mentha Piperita Oil[2], Rosmarinus Officinalis Leaf Extract[2], Cyamopsis Tetragonoloba (Guar) Gum, Xanthan Gum, Lactic Acid, Glyceryl Caprylate, Sodium Anisate, Sodium Levulinate, Carrageenan, Menthol[1], Limonene[1], Linalool[1], Pinene[1], Citronellol[1], Geraniol[1], Camphor[1], Linalyl Acetate[1], Beta-Caryophyllene[1], Citral[1]

  1. naturliga komponenter av 100% naturliga eteriska oljor
  2. kontrollerad ekologisk odling
Passande produkter
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: PRIMAVERA LIFE GMBH, Naturparadies 1, 87466 , Oy-Mittelberg, Tyskland, info@primaveralife.com, www.primaveralife.com

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för PRIMAVERA Forest Walk Body Wash

2 kundrecensioner i alla språk

4,7 av 5 stjärnor
5 stjärnor
2 (66%)
4 stjärnor
1 (33%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

3 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 2 recensioner tillgängliga på andra språk.