Organic Shop Purifying Hand Soap, 500 ml

Naturlig rengöring för en ren känsla

46 kr

(92 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 500 ml

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Få mängdrabatt!

  • Vid 2 endast 43 kr / st.-7%
  • Vid 3 endast 41 kr / st.-11%
  • Vid 6 endast 37 kr / st.-20%

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För alla hudtyper
  • Bildar ett delikat skum
  • För mer fukt

Ofta köpt tillsammans med Organic Shop Moisturizing Hand Soap Mint & Jasmin, 500 ml

Organic Shop Purifying Hand Soap, 500 ml 46 kr (92 kr / l)
Organic Shop Moisturizing Hand Soap Mint & Jasmin, 500 ml 60 kr (120 kr / l)
Totalpris: 106 kr
Beskrivning

Handtvålen från organic shop återfuktar och sprider en behaglig doft av eukalyptus och pepparmynta.

Användning: Applicera en liten mängd på våt hud, löddra och skölj av.

Artikelnr.: NS-27802
Innehåll: 500 ml
EAN: 4743318148427
Varumärken: Organic Shop
Tvålkonsistens: Flytande
Konsistens/Doseringsform: Flytande
Produkttyper: Tvålar
Hudtyp: För alla hudtyper
Egenskaper: Unisex, Vegan
Doftnoter: Mint/mintaktig
Certifikater: Vegan Society, BDIH - Cosmos Natural
För vem - Baby & Barn: Barn
Ingredienser (INCI)

Aqua, Sodium Coco­ Sulfate, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Mentha Piperita Oil[1], Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil[1], Calendula Officinalis Flower Extract[1], Citricacid, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum, Linalool

  1. aus kontrolliert biologischem Anbau
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Eurobio Lab OÜ, Leiva 5, 12618, Tallinn, Estland, www.eurobiolab.com

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Organic Shop Purifying Hand Soap

5 kundrecensioner i alla språk

4,2 av 5 stjärnor
5 stjärnor
8 (66%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
3 (25%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
1 (8%)

12 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 5 recensioner tillgängliga på andra språk.