Officina Naturae Curly Hair Mask, 150 ml

Ger glans & definition

128 kr 151 kr -15%

(853 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 150 ml

Bara 1 styck kvar på lager

Leverans senast tisdag, 06. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För lockigt hår
  • Rik på vitaminer & antioxidanter
  • Närande & stärkande
  • AIAB AIAB
  • Nickeltestad Nickeltestad
  • Vegan Vegan

Ofta köpt tillsammans med Biofficina Toscana Active Conditioner Concentrate, 200 ml

Officina Naturae Curly Hair Mask, 150 ml 128 kr (853 kr / l)
Biofficina Toscana Active Conditioner Concentrate, 200 ml 166 kr (830 kr / l)
Totalpris: 294 kr
Beskrivning

Framhäv lockarna med denna rika hårmask. Ricinolja och linolja samt havreextrakt motverkar friss och minskar även torra toppar och gör håret lättare att kamma. Har en berusande doftblandning persika, kokos, apelsin och liljekonvalj.

Användning:

  • Tvätta håret och handdukstorka det. Applicera sedan masken.
  • Låt verka i 10 minuter och skölj sedan av.
Artikelnr.: XBO-ONA-ONCS28.013
Innehåll: 150 ml
EAN: 8033148535839
Varumärken: Officina Naturae
Konsistens/Doseringsform: Kräm/Creme
Produkttyper: Hårvård
Hårtyp: Krusigt/frissigt hår, Lockigt
Egenskaper: Nickeltestad, Vegan
Doftnoter: Blommig, Fruktig, Citrus/citrusaktig
Certifikater: AIAB
PAO: 6 månader
Förvaring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Förpackningstyp: Sminkdosa
Ingredienser (INCI)

Aqua, Cetearylalcohol, Myristyl Alcohol, Behenamidopropyl Dimethylamine, Ricinus Communis Seed Oil[1], Glycerin, Linum Usitatissimum Seed Oil[1], Avena Sativa (Oat) Bran Extract, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Parfum, Benzyl Alcohol, Sodium Dehydroacetate, Xanthan Gum, Lactic Acid, Linalyl Acetate

  1. aus biologischem Anbau
Juridisk information
Tillverkare: Officina Naturae di Carlini Silvia e Urbinati Pierluca srl, via Del Capriolo 3, 47923, Rimini, Italien, www.officinanaturae.com

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Officina Naturae Curly Hair Mask

3 kundrecensioner i alla språk

4,8 av 5 stjärnor
5 stjärnor
4 (80%)
4 stjärnor
1 (20%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

5 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 3 recensioner tillgängliga på andra språk.