La Saponaria WonderWhite Tandkräm Mint & Aktivt kol, 75 ml

Vitare tänder på naturligt sätt

54 kr 60 kr -10%

(720 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 75 ml

I lager från 29. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans torsdag, 05. november

Få mängdrabatt!

  • Vid 6 endast 49 kr / st.-18%

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Har en mild vitgörande effekt
  • Utan fluor
  • Fräsch smak

Ofta köpt tillsammans med La Saponaria Skyddande tandkräm ingefära och citron, 75 ml

La Saponaria WonderWhite Tandkräm Mint & Aktivt kol, 75 ml 54 kr (720 kr / l)
La Saponaria Skyddande tandkräm ingefära och citron, 75 ml 54 kr (720 kr / l)
Totalpris: 108 kr
Beskrivning

Formuleringen av WonderWhite-tandkräm garanterar ett strålande leende på ett naturligt och skonsamt sätt. Den har förstärkande egenskaper och uppfriskar tandkött samt andetag. Tack vare aloe vera och tre typer av mynta ger den intensiv uppfriskning medan kiseldioxid och aktivt kol försiktigt avlägsnar avlagringar utan att attackera tandemaljen.

Artikelnr.: LAS-BS003M075
Innehåll: 75 ml
EAN: 8054615472839
Varumärken: La Saponaria
Konsistens/Doseringsform: Kräm/Creme
Produkttyper: Mun- och tandhygien
Egenskaper: Flouridfri, Unisex, Vegan
Doftnoter: Mint/mintaktig
Certifikater: ccpb
Ingredienser (INCI)

Hydrogenated Starch Hydrolysate, Hydrated Silica, Glycerin, Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice[2], Sodium Lauroyl Sarcosinate, Carbon, Mentha Piperita Leaf Extract[2], Mentha Piperita Oil[2], Mentha Arvensis (Cornmint) Herb Oil, Mentha Viridis (Spearmint) Leaf Oil, Menthyl Lactate, Citric Acid, Xanthan Gum, Potassium Sorbate, Limonene[1], Linalool[1], Carvone[1], Menthol[1], Pinene[1], Beta-Caryophyllene[1], Terpinolene[1], Alpha-Terpinene[1]

  1. gjord av naturliga råvaror
  2. aus kontrolliert biologischem Anbau
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: La Saponaria Srl Società Benefit, Via dei Trasporti 3-5, 61122, Pesaro (PU), Italien, www.lasaponaria.it

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för La Saponaria WonderWhite Tandkräm Mint & Aktivt kol

22 kundrecensioner i alla språk

4,4 av 5 stjärnor
5 stjärnor
26 (53%)
4 stjärnor
18 (36%)
3 stjärnor
3 (6%)
2 stjärnor
2 (4%)
1 Stjärnor
0 (0%)

49 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 22 recensioner tillgängliga på andra språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder