La Saponaria Uomo SativAction Organic Deo Spray, 100 ml

Skonsam formula som innehåller probiotika, salvia och eukalyptus

79 kr

(790 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 100 ml

Bara 3 styck kvar på lager

Leverans senast torsdag, 08. oktober om du beställer senast onsdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Klargörande & normaliserande
  • Med CBD
  • Fri från alkohol & aluminium

Ofta köpt tillsammans med Avril MEN Spray Deodorant, 150 ml

La Saponaria Uomo SativAction Organic Deo Spray, 100 ml 79 kr (790 kr / l)
Avril MEN Spray Deodorant, 150 ml 84 kr (560 kr / l)
Totalpris: 163 kr
Beskrivning

Den här deodorantsprayen är formulerad utan alkohol, antiperspiranter eller aluminiumsalter och skyddar med en bas av salvia, eukalyptus och prebiotika. Den innehåller en blandning av botaniska ingredienser som ger långvarig fräschör samt klargörande och normaliserande egenskaper. Prebiotika från cikoria stöder hudens naturliga mikrobiom och förebygger därmed obehaglig lukt.

Användning:

  • Skaka väl före användning.
  • Spraya på rena, torra armhålor vid behov.
Artikelnr.: LAS-LU004M100
Innehåll: 100 ml
EAN: 8054615472693
Varumärken: La Saponaria
Konsistens/Doseringsform: Flytande
Produkttyper: Deodoranter, Vård för män
Hudtyp: För alla hudtyper
Egenskaper: Alkoholfritt, Fri från aluminiumsalter, Vegan
Certifikater: ccpb
Förpackningstyp: Sprayflaska / Spray
Ingredienser (INCI)

Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice[2], Propandiol, Triethylcitrate, Salvia Officinalis (Sage) Water[2], Disodium Capryloyl Glutamate, Glycerin, Cannabis Sativa (Hemp) Seed Extract, Inulin, Sodium Caproyl/Lauroyl Lactate, Salvia Officinalis (Sage) Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Sweet Orange) Peel[2], Coco Glucoside, Glyceryl Caprylate, Sodium Lauroyl Glutamate, Fructose, Lactic Acid, Benzyl Alcohol, Sodium Chloride, Benzoic Acid, Parfum[1], Limonene, Linalool, Citral, Citronellal

  1. av naturligt ursprung
  2. aus kontrolliert biologischem Anbau
Juridisk information
Tillverkare: La Saponaria Srl Società Benefit, Via dei Trasporti 3-5, 61122, Pesaro (PU), Italien, www.lasaponaria.it

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

1 svenska recension skriven för La Saponaria Uomo SativAction Organic Deo Spray

3 kundrecensioner i alla språk

4,1 av 5 stjärnor
5 stjärnor
5 (71%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
1 (14%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
1 (14%)

7 recensioner
1 kundrecension på svenska
3 kundrecensioner i alla språk

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder