Dr. Bronner's 18in1 Pure Castile Magic Soap Citrus, 475 ml

Mångsidig tvål - piggar upp sinnena och fräschar upp huden

227 kr

(478 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 475 ml

I lager

Leverans senast måndag, 05. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Få mängdrabatt!

  • Vid 2 endast 215 kr / st.-5%
  • Vid 3 endast 204 kr / st.-10%
  • Vid 6 endast 186 kr / st.-18%

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För alla hudtyper
  • Med värdefulla ekologiska oljor
  • Löddrar & rengör skonsamt
  • För ansikte, kropp, hår & mer

Ofta köpt tillsammans med Dr. Bronner's 18in1 Pure Castile Magic Soap Lavender, 475 ml

Dr. Bronner's 18in1 Pure Castile Magic Soap Citrus, 475 ml 227 kr (478 kr / l)
Dr. Bronner's 18in1 Pure Castile Magic Soap Lavender, 475 ml 227 kr (478 kr / l)
Totalpris: 454 kr
Beskrivning

Den uppiggande och uppfriskande 18in1 Pure Castile Magic Soap Citrus ger en härlig fräschör för en pigg start på dagen. De ekologiska oljorna som utgör basen i den flytande tvålen kommer från ekologisk odling och vårdar samtidigt huden, medan den härliga citrusdoften omger sinnena.

Användning: Häll 2-3 droppar i handen, löddra lätt, njut av det sammetslena skummet och skölj sedan noggrant.

Artikelnr.: XDK-DRBE-DOLCT16
Innehåll: 475 ml
EAN: 018787777169
Varumärken: Dr. Bronner's
Tvålkonsistens: Flytande
Konsistens/Doseringsform: Flytande
Produkttyper: Tvålar
Hudtyp: För alla hudtyper
Egenskaper: Påfyllningsbar, Refill - Refillpack, Unisex, Vegan
Doftnoter: Aromatisk, Fruktig, Citrus/citrusaktig
Certifikater: BDIH Naturkosmetik, Vegan Society, EWG
PAO: 24 månader
Varning: Undvik kontakt med ögonen. Vid kontakt med ögonen, spola genast med mycket vatten, Avbryt användningen vid hudirritation och sök läkarvård om dessa kvarstår eller förvärras.
Förvaring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Förpackningstyp: Flaska, Bulkbehållare, Dunk, Resestorlek - Travel Size
För vem - Baby & Barn: Barn
Ingredienser (INCI)

Aqua, Potassium Cocoate[1], Potassium Palm Kernelate[1], Potassium Olivate[1], Glycerin[2], Citrus Aurantium Dulcis (Sweet Orange) Peel[2], Potassium Hempate[2], Potassium Jo­jobate[2], Citrus Lemon Peel Oil[2], Citrus Aurantifolia Oil[2], Citric Acid, Tocopherol (Vitamin E), Limonene[3], Citral[3], Linalool[3]

  1. Fair Trade-certifierad
  2. aus kontrolliert biologischem Anbau
  3. från naturliga eteriska oljor
Om 18in1 Magic Soaps
Möjliga användningsområden av 18in1 tvålar
Tillbehör
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
Produktvideo

Dr. Bronner's 18in1 Seife (DE)

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Dr. Bronner's 18in1 Pure Castile Magic Soap Citrus

80 kundrecensioner i alla språk

4,3 av 5 stjärnor
5 stjärnor
104 (59%)
4 stjärnor
38 (21%)
3 stjärnor
23 (13%)
2 stjärnor
5 (2%)
1 Stjärnor
5 (2%)

175 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 80 recensioner tillgängliga på andra språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder