Bioturm Lotus Effect Shampoo, 200 ml

Perfekt hår med intensivvård på samma gång!

139 kr 155 kr -10%

(695 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 200 ml

Bara 4 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Få mängdrabatt!

  • Vid 6 endast 127 kr / st.-18%

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För torrt, skadat hår
  • Gör torrt hår mjukt & glänsande
  • Extremt skonsam rengöring
  • Unisex Unisex

Ofta köpt tillsammans med Bioturm Lotus Effect Hair Mask, 150 ml

Bioturm Lotus Effect Shampoo, 200 ml 139 kr (695 kr / l)
Bioturm Lotus Effect Hair Mask, 150 ml 139 kr (927 kr / l)
Totalpris: 278 kr
Beskrivning
  • för torrt, stressat hår
  • lämplig för daglig rengöring

Användning:

Applicera schampot i blött hår, massera försiktigt in och skölj sedan noggrant.

Effekt

Schampot rengör torrt hår mycket skonsamt. Kombinationen av moringaträdoljaextrakt och lotusblomsextrakt ger torrt hår fukt och mjukhet och skyddar det från miljöpåverkan. Torrt hår blir slätt och glansigt igen.

Artikelnr.: BIT-137
Innehåll: 200 ml
EAN: 4260026691378
Varumärken: Bioturm
Nyanser: alla hårfärger
Konsistens/Doseringsform: Gel
Produkttyper: Schampon
Hårtyp: Slitet hår, Torrt hår
Egenskaper: Unisex
Förpackningstyp: Flaska
Ingredienser (INCI)

Aqua, Sodium Coco­ Sulfate, Lac[1], Coco Glucoside, Nelumbium Speciosum Flower Extract, Moringa Pterygospermaseed Extract, Sodium Chloride, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Glutamat, Pca Glyceryl Oleate, Alcohol, Glycerin, Dextrin, Lactic Acid, Parfum, Limonene, Linalool

  1. aus kontrolliert biologischem Anbau
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Bioturm GmbH, Auf der Heide 1-3, 56242, Marienrachdorf, Tyskland, info@bioturm.de, www.bioturm.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Bioturm Lotus Effect Shampoo

7 kundrecensioner i alla språk

3,8 av 5 stjärnor
5 stjärnor
3 (37%)
4 stjärnor
3 (37%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
1 (12%)
1 Stjärnor
1 (12%)

8 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 7 recensioner tillgängliga på andra språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder