Biopark Cosmetics Ekologisk Granbarr Hydrosol, 100 ml

Stramar huden och förser med fuktighet

79 kr

(790 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 100 ml

Bara 3 styck kvar på lager

Leverans senast onsdag, 07. oktober om du beställer senast tisdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Lätt söt aroma
  • Förbättrar luft
  • Lämplig som after-shave vård
  • Ger energi & friskhet
  • Unisex Unisex
  • Vegan Vegan

Ofta köpt tillsammans med Biopark Cosmetics Organic Rosmarin Hydrosol, 100 ml

Biopark Cosmetics Ekologisk Granbarr Hydrosol, 100 ml 79 kr (790 kr / l)
Biopark Cosmetics Organic Rosmarin Hydrosol, 100 ml 68 kr (680 kr / l)
Totalpris: 147 kr
Beskrivning

Denna uppfriskande och något söta aroma påminner om skogar och barrträd. Det stramar åt huden och återfuktar samtidigt det kyler huden, vilket är särskilt behagligt efter rakning. Det kan även användas för rengöring i hushållet och används för att förbättra luften. Vid nytvättat hår, ger det speciell lyster.

Artikelnr.: BPC-BIOP060
Innehåll: 100 ml
EAN: 3830066650874
Varumärken: Biopark Cosmetics
växtarter: Tall
Konsistens/Doseringsform: Flytande
Produkttyper: Hydrolat
Hudtyp: För alla hudtyper, Irriterad hud
Egenskaper: Alkoholfritt, Unisex, Vegan
Doftnoter: Träig
Certifikater: Institut Kon-Cert Organic Cosmetic
Förvaring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Förpackningstyp: Pumpflaska
Ingredienser (INCI)

Pinus Nigra Floral Water[1]

  1. aus kontrolliert biologischem Anbau
Om hydrosolerna
Förpackningar från Biopark
Tillbehör
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
Juridisk information
Tillverkare: Zin d.o.o., Gabrje pri Ilovi Gori 15, 1290, Grosuplje, Slovenien, www.biopark.si

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Biopark Cosmetics Ekologisk Granbarr Hydrosol

8 kundrecensioner i alla språk

3,9 av 5 stjärnor
5 stjärnor
6 (46%)
4 stjärnor
2 (15%)
3 stjärnor
3 (23%)
2 stjärnor
1 (7%)
1 Stjärnor
1 (7%)

13 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 8 recensioner tillgängliga på andra språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder