Apeiron Uppfriskande Fotrengöringsgel, 200 ml

Vård i vardagen

147 kr 155 kr -5%

(735 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 200 ml

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För torr och känslig hud
  • Mild och uppfriskande
  • Passar också för diabetiker
  • Unisex Unisex
  • Vegan Vegan

Ofta köpt tillsammans med Rezepte der Oma Gertrude Rik fotkräm, 75 ml

Apeiron Uppfriskande Fotrengöringsgel, 200 ml 147 kr (735 kr / l)
Rezepte der Oma Gertrude Rik fotkräm, 75 ml 36 kr (480 kr / l)
Totalpris: 183 kr
Beskrivning

Fötterna rengörs försiktigt och naturligt med denna tvättgel. Den ger intensiv fukt och skyddar mot uttorkning. Också perfekt för diabetiker.

Användning: För daglig fotrengöring eller bad.

Tips: Kan också användas som vårddusch för andra känsliga delar av kroppen eller hela kroppen.

Artikelnr.: AP-4430
Innehåll: 200 ml
EAN: 4251191844300
Varumärken: Apeiron
Konsistens/Doseringsform: Gel
Produkttyper: Fotvård
Hudtyp: Känslig hud, Torr hud
Egenskaper: Alkoholfritt, Ayurvedisch, Unisex, Vegan
Doftnoter: Citrus/citrusaktig
Ingredienser (INCI)

Aqua, Coco Glucoside, Maris Sal, Sodium Chloride, Citrus Grandis (Pomelo) Peel Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Sweet Orange) Peel, Xanthan Gum, Citricacid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Limonene[1]

  1. från naturliga eteriska oljor
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Spa Vivent Vertriebs GmbH, Regesbosteler Str. 6, 21279, Hollenstedt, Tyskland, info@spavivent.de, www.spavivent.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Apeiron Uppfriskande Fotrengöringsgel

5 kundrecensioner i alla språk

3,3 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (8%)
4 stjärnor
5 (41%)
3 stjärnor
4 (33%)
2 stjärnor
1 (8%)
1 Stjärnor
1 (8%)

12 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 5 recensioner tillgängliga på andra språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder