alviana Naturkosmetik Växtolje-tvål av Lavendel, 100 g

Den mycket sensuella tvålen!

24 kr

(240 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 100 g

I lager

Leverans senast torsdag, 08. oktober om du beställer senast onsdag klockan 23:59.

Få mängdrabatt!

  • Vid 2 endast 22 kr / st.-8%
  • Vid 3 endast 21 kr / st.-13%
  • Vid 6 endast 19 kr / st.-21%

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För alla hudtyper
  • Med en intensiv doft
  • Lugnande effekt
  • Vegan

Ofta köpt tillsammans med alviana Naturkosmetik Växtolja av Granatäpple, 100 g

alviana Naturkosmetik Växtolje-tvål av Lavendel, 100 g 24 kr (240 kr / kg)
alviana Naturkosmetik Växtolja av Granatäpple, 100 g 24 kr (240 kr / kg)
Totalpris: 48 kr
Beskrivning

På grund av den fina lavendeloljan är denna tvål en riktigt bra upplevelse för alla hudtyper och för daglig vård. Tvålen har en lugnande effekt och luktar oemotståndligt bra.

pH-värde: 10

Artikelnr.: BON-144720
Innehåll: 100 g
EAN: 42267195
Varumärken: alviana Naturkosmetik
Tvålkonsistens: Solid
Konsistens/Doseringsform: Fast material
Produkttyper: Tvålar
Hudtyp: För alla hudtyper
Egenskaper: Unisex, Vegan
Doftnoter: Blommig, Lavendel
Certifikater: Vegan Society
Ingredienser (INCI)

Sodium Palmate, Sodium Cocoate, Aqua, Sodium Olivate, Glycerin, Lavandula Oil/Extract[1], Cetearylalcohol, Glyceryl Stearate, Potassium Stearate, Potassium Palmitate, Sodium Gluconate, Sodium Chloride, Sodium Thiosulfate, Sodium Hydroxyde, Linalool[1], Linalyl Acetate[1], Camphor[1], Beta-Caryophyllene[1], Terpineol[1], CI 77891, CI 77007, CI 77491

  1. från naturliga eteriska oljor
Juridisk information
Tillverkare: Bonano GmbH, Carl-Benz-Straße 9, 64653, Lorsch, Tyskland, www.alviana.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för alviana Naturkosmetik Växtolja Lavendel

39 kundrecensioner i alla språk

4,4 av 5 stjärnor
5 stjärnor
48 (59%)
4 stjärnor
23 (28%)
3 stjärnor
6 (7%)
2 stjärnor
2 (2%)
1 Stjärnor
2 (2%)

81 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 39 recensioner tillgängliga på andra språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder