Officina Naturae Curly Hair Shampoo, 200 ml

Säg adjö till frissighet - rik rengöring för lockar

102 kr 120 kr -15%

(510 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 200 ml

I lager från 08. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans onsdag, 14. oktober

Få mängdrabatt!

  • Vid 6 endast 98 kr / st.-18%

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För lockigt och frissigt hår
  • Skyddar mot torrhet
  • Stärkande formula
  • Ger glans
  • AIAB AIAB
  • Nickeltestad Nickeltestad
  • Vegan Vegan

Ofta köpt tillsammans med GYADA Cosmetics Curly Hair Conditioner, 200 ml

Officina Naturae Curly Hair Shampoo, 200 ml 102 kr (510 kr / l)
GYADA Cosmetics Curly Hair Conditioner, 200 ml 180 kr (900 kr / l)
Totalpris: 282 kr
Beskrivning

Med kraften från näringsrika och extra vårdande ingredienser ger detta schampo dina lockar mer styrka och volym. Ekologiskt havreextrakt, veteprotein och naturligt glansgivande inulin rengör håret skonsamt och effektivt samtidigt som de hjälper håret att återfå sin naturliga skönhet. Den naturliga doften av persika, kokos och apelsin bjuder dessutom på en härligt fruktig doftupplevelse.

Användning:

  • Applicera en liten mängd schampo i vått hår och massera in tills ett krämigt lödder bildas.
  • Skölj sedan noggrant och torka håret försiktigt med en mjuk handduk.
  • Avsluta gärna med det matchande balsamet från Officina Naturae.
Artikelnr.: XBO-ONA-ONCS28.003
Innehåll: 200 ml
EAN: 8033148535730
Varumärken: Officina Naturae
Konsistens/Doseringsform: Flytande
Produkttyper: Schampon
Hårtyp: Lockigt
Egenskaper: Curly Girl Method Approved, Nickeltestad, Sulfatfri, Vegan
Doftnoter: Fruktig, Citrus/citrusaktig
Certifikater: AIAB
PAO: 6 månader
Förvaring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Förpackningstyp: Flaska
Ingredienser (INCI)

Aqua, Sodium Lauryl Sulfoacetat, Inulin, Sodium Methyl 2-Sulfolaurate, Cocamidopropyl Betaine, Disodium 2-Sulfolaurate, Avena Sativa (Oat) Bran Extract[1], Hydrolized Wheat Protein, Glycerin, Glyceryl Caprylate/Caprate, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Parfum, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Lactic Acid, Linalyl Acetate

  1. aus biologischem Anbau
Passande produkter
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
Juridisk information
Tillverkare: Officina Naturae di Carlini Silvia e Urbinati Pierluca srl, via Del Capriolo 3, 47923, Rimini, Italien, www.officinanaturae.com

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Officina Naturae Curly Hair Shampoo

6 kundrecensioner i alla språk

4,3 av 5 stjärnor
5 stjärnor
6 (60%)
4 stjärnor
2 (20%)
3 stjärnor
1 (10%)
2 stjärnor
1 (10%)
1 Stjärnor
0 (0%)

10 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 6 recensioner tillgängliga på andra språk.