LOGONA Extra Fräsch daily care Tandkräm Pepparmint, 75 ml

Skonsam rengöring och långvarig frisk andedräkt

31 kr

(413 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 75 ml

I lager

Leverans senast onsdag, 07. oktober om du beställer senast tisdag klockan 23:59.

Få mängdrabatt!

  • Vid 2 endast 29 kr / st.-6%
  • Vid 3 endast 27 kr / st.-13%
  • Vid 6 endast 25 kr / st.-19%

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Med mineraliska rengöringsmedel
  • Skyddar emaljen
  • Fri från fluor & sulfater
  • Glutenfri Glutenfri
  • Unisex Unisex
  • Vegan Vegan

Ofta köpt tillsammans med Lavera Complete Care Fluorfri Tandkräm, 75 ml

LOGONA Extra Fräsch daily care Tandkräm Pepparmint, 75 ml 31 kr (413 kr / l)
Lavera Complete Care Fluorfri Tandkräm, 75 ml 40 kr (533 kr / l)
Totalpris: 71 kr
Beskrivning

Den milt skummande tandkrämen med sina mineraliska rengöringsmedel rengör försiktigt utan att angripa emaljen och förhindrar bildandet av plack vid regelbunden användning. Kamomillextrakt vårdar tandköttet medan pepparmyntan ger en behagligt fräsch känsla.

Användning:

  • Borsta tänderna minst 2 gånger per dag.
  • Rekommenderas om fluortillförseln är tillräcklig.
Artikelnr.: LOGO-02541
Innehåll: 75 ml
EAN: 4017645017252
Varumärken: LOGONA
Konsistens/Doseringsform: Kräm/Creme
Produkttyper: Mun- och tandhygien
Egenskaper: Flouridfri, Glutenfri, Laktosfri, Sulfatfri, Unisex, Vegan
Doftnoter: Mint/mintaktig
Förpackningstyp: Tub
Ingredienser (INCI)

Aqua, Calcium Carbonate, Glycerin, Silicia, Sodium Cocoyl Glutamat, Maris Sal, Xylit, Carrageenan, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract[1], Xanthan Gum, Algin, Alcohol Denat[1], Mentha Piperita Oil[1], Mentha Viridis (Spearmint) Leaf Oil, Aroma[2], Limonene[2]

  1. aus kontrolliert biologischem Anbau
  2. från naturliga eteriska oljor
Om LODODENT tandvård
Tillverkarens anmärkning
Tillbehör
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
Juridisk information
Tillverkare: LOGOCOS Naturkosmetik GmbH & Co. KG, Zur Kräuterwiese 6, 31020, Salzhemmendorf, Tyskland, post@logocos.de, www.logocos.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

1 svenska recension skriven för LOGONA Extra Fräsch daily care Tandkräm Pepparmint

97 kundrecensioner i alla språk

4,3 av 5 stjärnor
5 stjärnor
107 (53%)
4 stjärnor
63 (31%)
3 stjärnor
22 (11%)
2 stjärnor
6 (3%)
1 Stjärnor
1 (0%)

199 recensioner
1 kundrecension på svenska
97 kundrecensioner i alla språk

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder