Lavera Freshness & Balance Shampoo, 250 ml

Balanserande rengöring för hårbotten

66 kr

(264 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 250 ml

Bara 5 styck kvar på lager

Leverans senast måndag, 05. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Få mängdrabatt!

  • Vid 2 endast 62 kr / st.-6%
  • Vid 3 endast 59 kr / st.-11%
  • Vid 6 endast 54 kr / st.-18%

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För fett hår
  • Underbart fräsch doft
  • Mycket mild formula

Ofta köpt tillsammans med Lavera Complete Care Fluorfri Tandkräm, 75 ml

Lavera Freshness & Balance Shampoo, 250 ml 66 kr (264 kr / l)
Lavera Complete Care Fluorfri Tandkräm, 75 ml 40 kr (533 kr / l)
Totalpris: 106 kr
Beskrivning

Ekologisk mynta och ekologisk lime är nyckelkomponenterna som ger detta schampo sin uppfriskande och balanserade effekt. Schampot rengör snabbt fett hår på ett skonsamt sätt och balanserar hårbotten. Den delikata texturen i kombination med vatten skapar ett mjukt lödder som enkelt kan masseras in i håret. Den milda formulan gör håret lättare att hantera och ger en underbart fräsch känsla.

Användning:

  • Massera in vått hår, löddra upp och skölj sedan noggrant med vatten.
Artikelnr.: LA-116352
Innehåll: 250 ml
EAN: 4021457666881
Varumärken: Lavera
Nyanser: alla hårfärger
Konsistens/Doseringsform: Gel
Produkttyper: Schampon
Hårtyp: Flottigt hår
Egenskaper: Unisex, Vegan
Doftnoter: Fräsch
Certifikater: Vegan Society, ECOCERT - Cosmos Organic
Förpackningstyp: Flaska
Ingredienser (INCI)

Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice[1], Sodium Coco­ Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Maris Sal, Citric Acid, Mentha Piperita Leaf Extract[1], Hamamelis Virginiana Leaf Extract[1], Camelia Sinensis Leaf Extract[1], Lactic Acid, Glycerin, Levulinic Acid, Sodium Levulinate, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Sodium Anisate, Pca Glyceryl Oleate, Parfum[2], Linalool[2], Citrus Lemon Peel Oil[2], Limonene[2], Juniperus Virginiana (Cedarwood) Oil[2], Pinene[2], Lavandula Oil/Extract[2]

  1. aus kontrolliert biologischem Anbau
  2. av naturligt ursprung
Information från tillverkaren
Juridisk information
Tillverkare: Laverana GmbH & Co. KG, Am Weingarten 4, 30974, Wennigsen, Tyskland, www.lavera.de/impressum

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Lavera Freshness & Balance Shampoo

9 kundrecensioner i alla språk

4,6 av 5 stjärnor
5 stjärnor
10 (71%)
4 stjärnor
3 (21%)
3 stjärnor
1 (7%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

14 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 9 recensioner tillgängliga på andra språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder