georganics geoKIDS Fluoride Free Toothpaste Strawberry & Hydroxyapatite, 75 ml

Fruktig & fluoridfri tandkräm för de första tänderna

66 kr

(880 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 75 ml

I lager från 02. november

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans måndag, 09. november

Få mängdrabatt!

  • Vid 2 endast 62 kr / st.-6%
  • Vid 3 endast 59 kr / st.-11%
  • Vid 6 endast 54 kr / st.-18%

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Från 6 månader
  • Extra skonsam & mild
  • Mild, fruktigt söt smak
  • Vegan Vegan

Ofta köpt tillsammans med LOGONA Tandgel för Barn Funny Orange, 75 ml

georganics geoKIDS Fluoride Free Toothpaste Strawberry & Hydroxyapatite, 75 ml 66 kr (880 kr / l)
LOGONA Tandgel för Barn Funny Orange, 75 ml 36 kr (480 kr / l)
Totalpris: 102 kr
Beskrivning

Denna fluoridfria tandkräm är särskilt utvecklad för de första tänderna hos de minsta. Formulan innehåller remineraliserande hydroxyapatit och är extra skonsam mot barns tänder och tandkött. Den naturliga och fruktiga jordgubbssmaken är mild och gör den dagliga munhygienen roligare.

Användning:

  • Applicera en ärtstor mängd på tandborsten och borsta i 2 minuter.
  • Skölj därefter med vatten och spotta ut.
  • Ska inte sväljas.
  • Barn under 6 år bör borsta tänderna under uppsikt av en vuxen för att minska risken för att svälja.
Artikelnr.: XDK-GOR-201941
Innehåll: 75 ml
EAN: 5060480201941
Varumärken: georganics
Konsistens/Doseringsform: Pasta
Produkttyper: Mun- och tandhygien, Baby- & barnvård
Egenskaper: Flouridfri, Vegan
Doftnoter: Fruktig
Förvaring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Förpackningstyp: Kartong, Tub
För vem - Baby & Barn: Baby, Barn
Ingredienser (INCI)

Calcium Carbonate[1], Glycerin[1], Aqua[1], Erythritol[1], Hydroxyapatite[1], Erdbeer-Aroma[1], Xanthan Gum[1], Glycolipids[1], Sodium Benzoate

  1. av naturligt ursprung
Juridisk information
Behörig representant som EU-ansvarig person: Georganics EU, Avenue des Grenadiers 59, 1050, Brussels, Belgien, www.georganics.com

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för georganics geoKIDS Fluoride Free Toothpaste Strawberry & Hydroxyapatite

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder