Bioturm Shampoo Anti-Fett, 200 ml

Främjar normalisering av hårbottnen

84 kr

(420 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 200 ml

Bara 9 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Få mängdrabatt!

  • Vid 2 endast 79 kr / st.-6%
  • Vid 3 endast 75 kr / st.-11%
  • Vid 6 endast 68 kr / st.-19%

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Fördröjer håret från att bli fett
  • Fräschar upp håret
  • Mild & skyddande

Ofta köpt tillsammans med Urtekram Fragrance Free Sensitive Scalp Conditioner, 180 ml

Bioturm Shampoo Anti-Fett, 200 ml 84 kr (420 kr / l)
Urtekram Fragrance Free Sensitive Scalp Conditioner, 180 ml 97 kr (539 kr / l)
Totalpris: 181 kr
Beskrivning

Detta schampo är berikat med zinksalt och hjälper till att normalisera hårbotten och fördröja fetma. Björk- och citronextrakt ger uppfriskning, medan de milda rengörande ämnena skyddar strukturen och förbättrar kambarheten.

Applicering:

  • Applicera i vått hår, massera in försiktigt och skölj noggrant.
  • Lämplig för daglig schamponering.
Artikelnr.: BIT-402
Innehåll: 200 ml
EAN: 4260026694027
Varumärken: Bioturm
Konsistens/Doseringsform: Gel
Produkttyper: Schampon
Hårtyp: Flottigt hår
Egenskaper: Unisex, Vegan
Certifikater: BDIH - Cosmos Natural
Ingredienser (INCI)

Aqua, Coco Glucoside, Sodium Coco­ Sulfate, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Glutamat, Lactic Acid, Sodium Chloride, Zinc Pca, Betula Alba Bark/Leaf Extract[1], Citrus Lemon Peel Oil, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Alcohol, Parfum, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citricacid, Limonene, Citral, Linalool, Geraniol

  1. aus kontrolliert biologischem Anbau

free from mineral oil, synthetic dyes, PEG

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Bioturm GmbH, Auf der Heide 1-3, 56242, Marienrachdorf, Tyskland, info@bioturm.de, www.bioturm.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Bioturm Shampoo Anti-Fett

32 kundrecensioner i alla språk

3,2 av 5 stjärnor
5 stjärnor
15 (26%)
4 stjärnor
7 (12%)
3 stjärnor
17 (30%)
2 stjärnor
10 (17%)
1 Stjärnor
7 (12%)

56 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 32 recensioner tillgängliga på andra språk.