Bioearth Family 3in1 Tea Tree Shampoo & Body Wash, 500 ml

Skonsam rengöring med antibakteriell effekt

117 kr 131 kr -11%

(234 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 500 ml

I lager från 20. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans måndag, 26. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Lämplig för alla hudtyper
  • Väldigt artig
  • Perfekt för användning efter sportaktiviteter
  • Vegan

Ofta köpt tillsammans med Bioearth Family 3in1 Shampoo & Waschgel Talkum, 500 ml

Bioearth Family 3in1 Tea Tree Shampoo & Body Wash, 500 ml 117 kr (234 kr / l)
Bioearth Family 3in1 Shampoo & Waschgel Talkum, 500 ml 117 kr (234 kr / l)
Totalpris: 234 kr
Beskrivning

Family 3in1 Tea Tree Shampoo & Body Wash med antibakteriellt tea tree extrakt är en 100% naturlig och uppfriskande rengöringsprodukt. Den är lämplig för daglig användning och perfekt för användning efter sportaktiviteter.

  • lämplig för daglig användning
  • känslig och fräsch
  • vegan
Artikelnr.: BER-SHADOCTEA
Innehåll: 500 ml
EAN: 8029182006909
Varumärken: Bioearth
Konsistens/Doseringsform: Flytande
Produkttyper: 2 i 1 schampo & dusch, Kroppsrengöring
Hudtyp: För alla hudtyper
Hårtyp: För alla hårtyper
Egenskaper: Unisex, Vegan
Doftnoter: Teoljebuske
Certifikater: ICEA
Förpackningstyp: Flaska
För vem - Baby & Barn: Barn
Ingredienser (INCI)

Aqua, Ammoniumlaurylsulfat, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil[1], Malva Sylvestris Leaf Extract[1], Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract[1], Lactic Acid, Glycerin, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Benzyl Alcohol, Parfum

  1. aus kontrolliert biologischem Anbau
Om Family serien
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: BIOEARTH a brand of Naturalia Tantum S.p.A., C.so Italia 22, 20122, Milano (MI), Italien, bioearth.it

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Bioearth Family 3in1 Tea Tree Shampoo & Body Wash

22 kundrecensioner i alla språk

4,5 av 5 stjärnor
5 stjärnor
28 (62%)
4 stjärnor
13 (28%)
3 stjärnor
3 (6%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
1 (2%)

45 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 22 recensioner tillgängliga på andra språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder