Avril MEN 3in1 Shower Shampoo, 500 ml

Fräsch rengöring med ekologisk aloe vera och bokknoppar

121 kr

(242 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 500 ml

Bara 8 styck kvar på lager

Leverans senast måndag, 05. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För ansikte, hår & kropp
  • Tvålfri & pH-neutral
  • Fräsch, tonande doft

Ofta köpt tillsammans med Avril Body & Face Cream - kropps- och ansiktskräm, 200 ml

Avril MEN 3in1 Shower Shampoo, 500 ml 121 kr (242 kr / l)
Avril Body & Face Cream - kropps- och ansiktskräm, 200 ml 108 kr (540 kr / l)
Totalpris: 229 kr
Beskrivning

Denna 3in1-rengöringen för män den kan användas för ansikte, hår och kropp och har ett neutralt pH-värde. Formulan innehåller extrakt från ekologisk aloe vera och ekolgiska bokknoppar, som ger vårdande egenskaper. Den tonande, fräscha doften säkerställer en revitaliserande start på dagen.

Artikelnr.: AVR-1630
Innehåll: 500 ml
EAN: 3662217016303
Varumärken: Avril
Konsistens/Doseringsform: Flytande
Produkttyper: Vård för män, 2 i 1 schampo & dusch, Kroppsrengöring
Hudtyp: För alla hudtyper
Hårtyp: För alla hårtyper
Egenskaper: Vegan
Doftnoter: Fräsch
Certifikater: ECOCERT
Ingredienser (INCI)

Aqua, Sodium Coco­ Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Spiraea Ulmaria Flower Water[1], Glycerin, Sodium Chloride, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice Powder[1], Fagus Sylvatica Bud Extract[1], Glyceryl Oleate, Coco Glucoside, Parfum, Benzyl Alcohol, Tocopherol (Vitamin E), Glycerin Soja Oil, Citricacid, Coconut Alcohol, Sodium Sulfate, Dehydroacetic Acid, Sodium Benzoate, Benzoic Acid, Limonene

  1. aus biologischem Anbau
Juridisk information
Tillverkare: MICROCOSME SAS, 25 avenue Jean Perrin, 59910, Bondues, Frankrike, www.avril-beaute.fr

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Avril Shower Shampoo Men

2,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
0 (0%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
1 (50%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
1 (50%)

2 recensioner

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder