Avril Roll-on Deo for Women, 50 ml

Perfekt skydd för händelserika dagar!

48 kr

(960 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 50 ml

I lager

Leverans senast onsdag, 07. oktober om du beställer senast tisdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För alla hudtyper
  • Med kamomillblommaextrakt & aloe vera
  • Närande egenskaper

Ofta köpt tillsammans med Avril Toothpaste Mint, 100 ml

Avril Roll-on Deo for Women, 50 ml 48 kr (960 kr / l)
Avril Toothpaste Mint, 100 ml 48 kr (480 kr / l)
Totalpris: 96 kr
Beskrivning

Denna deodorant från Avril är perfekt för att starta händelserika dagar med självförtroende och vara perfekt skyddad. Den innehåller ekologiskt kamomillblommaxtrakt som skonsamt ger näring till den ofta irriterade huden i armhålorna, medan ekologisk aloe vera håller huden mjuk och näring.

Applicering: Applicera på armhålorna varje morgon efter rengöring.

Artikelnr.: AVR-225
Innehåll: 50 ml
EAN: 3662217002252
Varumärken: Avril
Produkttyper: Deodoranter
Hudtyp: För alla hudtyper, Ung hud
Egenskaper: Vegan
Certifikater: ECOCERT
Ingredienser (INCI)

Aqua, Triethylcitrate, Glycerin, Octyldodecanol, Cetearyl Wheat Straw Glycosides, Cetearylalcohol, Parfum, Polyglyceryl-3 Caprate, Sodium Stearoyl Glutamate, Sodium Benzoate, Citricacid, Sorbitan Laurate, Xanthan Gum, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract[1], Citral, Linalool, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract[1], Citronellal, Sodium Hydroxyde, Potassium Sorbate

  1. aus biologischem Anbau
Juridisk information
Tillverkare: MICROCOSME SAS, 25 avenue Jean Perrin, 59910, Bondues, Frankrike, www.avril-beaute.fr

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Avril Roll-on Deo for Women

166 kundrecensioner i alla språk

2,7 av 5 stjärnor
5 stjärnor
34 (14%)
4 stjärnor
42 (17%)
3 stjärnor
46 (19%)
2 stjärnor
51 (21%)
1 Stjärnor
64 (27%)

237 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 166 recensioner tillgängliga på andra språk.