Attitude Soothing Bodycream Daily Moisturize, 200 ml

Perfekt innan du går och lägger dig

152 kr 169 kr -10%

(760 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 200 ml

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För alla hudtyper
  • Lugnar
  • Med antioxidanter

Ofta köpt tillsammans med Attitude Oatmeal Sensitive Baby 2in1 Hair & Body Wash, 473 ml

Attitude Soothing Bodycream Daily Moisturize, 200 ml 152 kr (760 kr / l)
Attitude Oatmeal Sensitive Baby 2in1 Hair & Body Wash, 473 ml 143 kr (302 kr / l)
Totalpris: 295 kr
Beskrivning

Med denna kräm återfuktas huden naturligt. Naturliga ingredienser som ringblomma och blåbärslöv lugnar och kan bidra till en god natts sömn, medan antioxidanter skyddar mot skadliga miljöpåverkan. Perfekt för en glad morgonuppvakning.

Användning: Lägg en liten mängd kräm i händerna och applicera på huden.

Obs: Endast för extern användning.

Artikelnr.: XBO-AT-60812
Innehåll: 200 ml
EAN: 626232608120
Varumärken: Attitude
Produkttyper: Kroppsvård, Baby- & barnvård
Hudtyp: Känslig hud
För vem - Baby & Barn: Baby, Barn
Ingredienser (INCI)

Aqua, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Tapioca Starch, Polyglyceryl-2 Stearate, Avena Sativa (Oat) Kernel Flour, Glyceryl Stearate, Stearyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Sodium Benzoate, Avena Sativa (Oat) Kernel Oil, Potassium Sorbate, Honokiol, Magnolol, Citric Acid, Sodium Hydroxyde, Biosaccharide Gum-1, Sodium Levulinate, Glyceryl Caprylate, P-Anisic Acid

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: ATTITUDE, 231 rue Saint-Honoré, 75001, Paris, Frankrike, info@attitudeliving.com

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Attitude Soothing Bodycream Daily Moisturize

1 kundrecension i alla språk

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
2 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

2 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 1 recensioner tillgängliga på ett annat språk.